Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha nem kapnál pénzt a munkádér...

Ha nem kapnál pénzt a munkádért, de minden ingyen lenne akkor is lelkiismeretesen elvégeznéd a munkád?

Figyelt kérdés
2011. febr. 24. 17:55
1 2
 1/12 szamóca. ***** válasza:
ha senki nem dolgozna megállna a világ, aztán az igen kellemetlen lenne.
2011. febr. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 TOMAtm ***** válasza:
nem mert nem lenne rá időm mert vonóhorgot kéne szereznem a ferrárimra hogy el tudja húzni a luxus-yachtomat a csendes óceánra :)
2011. febr. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Szamóca az addig oké , de arra lennék kíváncsi hogy dolgoznának e az emberek ha nem lenne kötelező a megélhetéshez

tisztában vagyok vele megállna a világ , de már csak ilyenek vagyunk , ha mindent megkapunk könnyen ellustulunk

2011. febr. 24. 20:34
 4/12 anonim ***** válasza:
Hát én még nem dolgozom, szóval nem biztos, hogy tényleg így lenne, de úgy gondolom, igen, mert akkor talán többé-kevésbé minden ember azt csinálná, amit szeret (bár reménykedjünk benne, hogy így is azt fogom. :D), és akkor miért ne csinálná? Persze, jó dolog otthon bámulni a tv-t egész nap (én mondjuk nem tv-zem), de hosszú távon megunná az ember az örökös semmit tevést, utazgatást, bulizást. Legalábbis én olyan vagyok, hogy szeretek tényleg hasznos dolgokat csinálni, márcsak az elismerés, dícséret miatt is, ami ezzel jár.
2011. febr. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Másrészt viszont ennek ellenére nem hiszem hogy jó dolog lenne ha minden ingyen lenne. Nekem tetszik a mostani rendszer, hogy dolgozzon meg az ember azért ha valamit akar. Szerintem van ebben a kapitalista világban valami vonzó, annak viszont amit te írsz, kicsit Paradicsom-feelingje van, én meg azért nem vagyok annyira oda. Nekem nem tetszene, ha mindenki egyenlő lenne. (előző)
2011. febr. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hogyha tényleg minden ingyen lenne, akkor azt hiszem igen.

De belegondolni is rossz, hogy milyen káosz kerekedne egy ilyen rendszerből. Tényleg megállna az élet.

2011. febr. 24. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hát ha minden ingyen lenne, akkor persze!
2011. febr. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha elég jó lennék abban, amit szeretek csinálni. De árufeltöltő is lennék, ha úgy érezném, hogy jól csinálom és a siker megéri a fáradságot.
2011. febr. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A pénzzel az a jó, hogy én osztom el. Ha minden ingyenm lenne és az adósságaim is eltörlődnének akkor persze hogy belemennék. Holnap már motoroznék, járnék pilótaképzésre, és este ápolgatnám a vadi új FX Storm légpuskámat. Vacsorára cézársalátát ennék, majd hívnék egy szép prostit, aki velem lenne reggelig, mert ugye ingyen van.


A munkám a hobbim lenne, az élet pedig felhőtlen. :)

2011. márc. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha kapnék havi 400'000-et akkor én nem dolgoznék, de olyan munka jellegű elfoglaltságot találnék, amiben örömömet lelném. Természetesen egy ilyen világban nem lennének gyári munkások, se keményen robotoló emberek, és sajnos prostik se nagyon. :)
2011. márc. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!