Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Milyen érzés szerepelni a...

Milyen érzés szerepelni a napiszar.com-on?

Figyelt kérdés
Nem érzitek ,hogy attól a naptól fogva többen ismernek ?Az utcán nem szoktak felismerni?Azoktól kérdezném akik már kerültek fel.
2011. márc. 3. 21:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Uncsatesóm volt már fenn rajta,és büszke rá XD

Ketten már fel is ismerték.

2011. márc. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt már ismerősöm rajta. Ő büszke volt rá, de hát elég hülyegyerek szegény
2011. márc. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Oda nem azok a fényképek kerülnek ki, amiket az emberek úgyis kitesznek magukról a MyVIP-re, Iwiw-re, stb.?

Ha igen, akkor ez nem olyan, mint egy 'lesi fotózás'.

Azért is írom ezt, mert én nem kerültem fel rá.

2011. márc. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
ultraszuperjó:)
2011. márc. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

23:03 de ez egy olyan honlapo :)

Köszönöm a válaszotokat de nem tudom ,hogy miért dicsőség felkerülni

2011. márc. 4. 22:41
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem haverom került fel, de ő sík ideg volt amikor meglátta :S Szegényt basztatták is vele egy ideig :S
2011. márc. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Küldj egy képet magadról és megtudod.xD

Na jó, viccet félretéve nem tudom, de szerintem ez attól is függ, mivel kerül fel az illető.

2011. márc. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%

Egy normális ember nem tudná megemészteni, és égne, mint a rongy. Bár egy normális ember nem is készít/tölt fel ilyen képeket, hogy aztán a napiszaron kössön ki.


Aki meg debil, és megteszi, az szerintem annyira hülye, hogy fel sem fogja, milyen gáz ott lenni, és hogy a képpel/videóval saját magát járatja le egy ország előtt.

2011. márc. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez a közegtől függ, ahova a kitett ember jár. Normális osztályközösségben szerintem nem gáz, mostanra már eléggé hiteltelenné tette magát a napiszar a sok zsarolós, személyes bosszúhadjáratra használt, paparazzo kamu képpel és profillal. Nomeg azért a legtöbb ember nem szeretné, ha a rendőrség egy életen át bevenné a bűnügyi nyilvántartásba azért, mert egyszer tilosban parkolt... márpedig a napiszar tulajdonképpen épp ilyen kvázi-állami-monopóliumokat gyakorló magánrendőrség.


Ha a kitett ember olyan osztályközösségbe jár, ahol amúgy is ugrásra készen les rá mindenki, és már csak ürügy kell, akkor persze elég rossz lesz neki. Mivel a legtöbb gyerekközösségben éppen ez a helyzet, ezért a napiszar elég szépen megél a maga olcsó kis trükkjeiből.


A jövőről kevés biztosat lehet mondani. Persze kitekintésként megnézhetjük az amerikai példát: négy-öt bizonyított kamasz-öngyilkosság


[link]


[link]


Ez nem tűnik magas számnak, de tudnunk kell, hogy a legtöbb esetet valószínűleg be se jelentik, és amit igen, annak is csak egy kis részét szellőztetik meg a sajtónak. Szóval ez csak a jéghegy csúcsa.


Hogy magyar cikk is legyen, a napszaros ügyekhez szerintem leginkább hasonlítható Hope Witsell féle öngyilkosságot vizsgálnám


[link]


ez ugyanis egy tipikus sexting-ügy, és épp a napiszar szintén valóságos rovatot üzemeltet sexting-képek lopására szakosodva. Magyarországon nem tudok BIZONYÍTOTT öngyilkosságról, de nálunk a téma tabu, szóval akárhány is lehetett már. Az amerikaiak nyíltabban beszélnek róla, meg vizsgálatok is vannak, ott ennek külön tudománya van. Nálunk viszont a dolog szégyennek számít, tipikus kelt-európai értelemben. Ha nálunk egy vidéki kistelepülésen kikerül egy kamasz, és tragédiába fajul a dolog, az sose derül ki, mert mindenki hallgat róla, az érintettek ezért (szégyen), a gúnyolódó plebs meg azért (bűntudat), a lényeg az, hogy Magyarországon semmit sem tudunk a jelenség hatásairól. Az amerikai tanulmányok igen súlyosan veszélyesnek mutatják a jelenségkört.


Ami meg általában a napiszarhoz hasonlatos profilú anonim-mobbing oldalakat illeti, úgy tűnik számomra, hogy a 2010-es években megindult az összeolvadás a terrorizmussal:


[link]


[link]


Egyébként a 4chan-ben nem is annyira a kiadók elleni támadásokat tartom leginkább a terrorizmura emlékeztető jelenségnek, hanem a kamaszok elleni mindennapos támadásait. A névtelenség a terrorista szervezetek sejtes szerveződésére emlékeztet


[link]


kiegészítve még néhány tömeglélektani trükkel, amelyek egyszerűek, mint a faék, de mivel majom-ősünk szunnyadó ösztöneire épít, ezért destruktívak és nehezen kivédhetőek:


[link]



szóval egy kamasz-áldozat számára egyetlen ilyen támadás is pusztító hatású lehet. Engem igazából az zavar, hogy miért is gyakorol a 4chan (és a napiszar) kvázi állami monopóliumokat.


[link]

2011. márc. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

23:03,


a Fővárosi Bíróságnak más volt a véleménye


[link]


[link]


bizony ebből a szempontból igenis lesifotózás, lopás

2011. márc. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!