Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan érhetnék el tartós...

Hogyan érhetnék el tartós javulást?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem tudom, volt-e már valaki hasonló helyzetben. Várom a tanácsokat, én eléggé el vagyok keseredve.


A helyzet az, hogy eléggé ingadozok, egy napon belül is. Tehát egyszer - csak úgy- nagyon boldognak érzem magam, mosolygok, pár órával később, minden különös ok nélkül pont az ellentét leszek. Nyálasnak fog hangzani, de annyira fáj itt belül, nem tudok mit csinálni. Sírok, üvöltök a párnámba, de nem hoz megkönnyebbülést. Ilyenkor néha magamnak esek (szúrkálom a kezem, erősan karmolok), ettől általában jobb lesz. De ez nem megoldás hosszútávon.

Ehhez nem tudom, kapcsolódik-e, az önbizalomhiány és a szorongás. Igazából az előbbi is úgy ingadozik, mint a hangulatom. Egyszer rendben van, de a legtöbbször nagyon ferde. És csak jobb pillanataimban jövök rá, hogy mennyire rossz általában. De hiába erősítem itthon, ha kimegyek emberek közé, az teljesen más.

Már évek óta akarok változni, olvastam motivációs könyveket, voltam pszichológusnál (de sajnos csak pár órát tudtam fizetni), de nincs javulás.

Tudtok segíteni? Minden hasznos kommentnek örülnék.


2011. márc. 7. 21:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Tartós javulást(legyen bármiről is szó) csak kitartó "gyakorlással" lehet elérni!


Igen,az önbizalomhiány és a szorongás lehet a kiváltó ok a Te esetedben...bár ennyiből nehéz megállapítani...


Szereted Önmagad?Vagy legalább elfogadod Önmagad?

Mi tesz boldoggá?

2011. márc. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm ezt a választ.

Az első kérdésre: nem igazán tudom elfogadni.

A másodikra: ez érdekes kérdés, egy ideig ültem felette. :) Azt hiszem akkor, ha számítok valakinek.

Milyen gyakorlásra gondolsz?

2011. márc. 9. 14:23
 3/3 anonim ***** válasza:

Miért nem tudod elfogadni Magad?:)

Nem muszáj ide leírnod,elég ha elgondolkozol rajta.:)Ha pl. a külsőségek miatt aggódsz,akkor csak gondolj arra,hogy senki sem tökéletes,és a testi hibáinkon nem nagyon tudunk változtatni.Viszont lehet,hogy ami Téged zavar,azt más vonzónak találja majd.:)

Tulajdonképpen ez lenne a kulcsa mindennek...ha elfogadod Önmagad,akkor máshogy fogsz nyitni a külvilág felé.


Egyébként hasonló cipőben járunk.:)Gátlásos,önbizalomhiányos,labilis alkat vagyok.Viszont amióta felismertem,hogy bizony ez sok problémám forrása,azóta máshogy állok a dolgokhoz.


A magabiztosságot nem lehet egy nap alatt felépíteni...bár ez egyénenként változó...én pl. hónapok óta dolgozom rajta,mindennap.Régebben is beláttam,hogy min kellene változtatnom,de a kezdeti lelkesedés nem tartott tovább néhány percnél...aztán jött a hiszti vagy a mélabú...

A "gyakorlás" alatt azt értem,hogy önmagunk megismerése,"értékelése" után ki kell mozdulnunk a csigaházból,és szembe kell néznünk a félelmeinkkel,legyen az bármi...idővel könnyebb lesz.:)


Nyugodj meg,ismerkedj a világgal.Próbálj ki olyan dolgokat,amik vonzanak,hiszen tudod:egyszer élünk.:)

Ha hibázol,nyugtázd,tanulj belőle,aztán lépj tovább.:)


Tölts minél több időt azokkal,akik szeretnek Téged.:)

2011. márc. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!