Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan kezeljem a kudarcokat?

Hogyan kezeljem a kudarcokat?

Figyelt kérdés

Alapból elveszi a kedvemet, ha valami nem sikerül. Most éppen matek ZH ról van szó. Kicsit olyan típus vagyok, ha "valami nem megy ne erőltesd". De mégiscsak a hibáinkból tanulunk, attól lezsünk jobbak, hogy képesek vagyunk erre.


A győztes típusú emberek adhatnának valami tippet, hogy hogyan csinálják, hogy a hibákat, kudarcokat nem csalódottsággal élik meg. Ti hogy döntitek el fejben? :(


2011. márc. 17. 20:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

majd csak lesz valahogy mert úgy még nem volt hogy ne legyen sehogy

én ezt szoktam mondogatni, nekem bejött :D

2011. márc. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

én mindég ugy állok egy dolognak amikor nem vagyok benne biztos h az a külömbség köztem és a legtöbb ember között h én megmerem tenni.


a legkedvencebb mondásom az h akinek nincs kudarc az életében az gyáva kockáztatni.

2011. márc. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Michael Jordant kicsapták az iskolai kosárcsapatból, mert nem játszott elég jól. Egy tanár szerint Thomas Edison túl hülye volt hogy bármit is megtanuljon. Walt Disneyt kirúgták az újságtól azzal az indokkal, hogy nincs képzelete és nincsenek eredeti ötletei. Abraham Lincolnak a menyasszonya meghalt, kétszer bukott üzletben, idegösszeomlása volt és 8 választáson vesztett. Einstein megbukott matematikából általánosban.Ha még sosem voltál padlón akkor még nem éltél igazán. A kudarc nem a vég, a kudarc a kezdet.
2011. márc. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

előző: ez tök király, kár hogy nem igaz :)

vagyis az einsteines tuti nem de valszeg a többi sem.. pedig jó lenne:D

2011. márc. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
ma 20:29 es válsza tetszik nekem. Remélem képes vagyok valamennyire változtatni a mentalitásomon. Az akarás jó lesz első lépésnek...
2011. márc. 17. 22:30
 6/6 anonim válasza:
Először is, csak az nem hibázik, aki nem csinál semmit. Ha megpróálsz valamit, senki sem garantálja, hogy elsőre sikerülni fog, de tanulhatsz a hibáidból, megláthatod, hogy mi az, amit még nem tudsz, amit még erősítened kell. Ha egy rosszul sikerült matek zh miatt felvetődik benned egy ilyen kérdés, szerintem lazítanod kellene kicsit a saját elvárásaidon magad felé. Úgy értem, hogy hidd el, hogy képes vagy valamire, bízzál magadban, de ha elsőre nem sikerül, ne keseredj el. Nem sikerülhet minden elsőre, viszont bármi, amit kigondolsz vagy eltervezel, sikerülhet!
2011. márc. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!