Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan kezeljem az ilyen...

Hogyan kezeljem az ilyen helyzeteket?

Figyelt kérdés
Nos, az van, hogy akármikor fiatalabb gyerekkel vagyok kettesben (nem ellenkező neművel, hanem csak pl összefutunk az utcán, és akkor már elkísérem ameddig együtt megyünk), mindig zavarban vagyok. Ez alatt azt értem, hogy nem tudok vele beszélgetni, mert talán attól félek, hogy valami hülyeséget mondok, és majd bolondnak tart. Ilyenkor ő kérdez valamit, én meg sokszor lerendezem egy "igen" vagy egy "nem"- mel. Nem tudom, hogyan nyíljak meg a fiatalabbak felé, és ne azt legyen a vége, hogy a végén még ő "uralkodik" rajtam, és nem én. (Magyarul megfordul a helyzet, és olyan lesz, mintha ő lenne a nagyobb) :S
2011. jún. 12. 18:56
 1/2 anonim ***** válasza:
bízzál magadban, és az értékeidben...keress egy olyan témát, amiről úgy gondolod, érdekelheti.
2011. jún. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Kérdezz tőle őt érdeklő dolgokat, mert saját magáról mindenki szeret beszélni, főleg ha egy nagyobb és idősebb érdeklődik felőle. Aztán semmiképpen ne nevesd ki a válaszát, hanem érdeklődve és minimálisan kiegészítve, hozzáfűzve saját tapasztataidat, oszd meg vele, hogy Te hogy látod a dolgot. Hidd el, megjegyzi egy életre amit mondasz, ezért felelősséged van a válaszadáskor. Persze, az, hogy mennyire érdekli a válaszod, nem fog látszani akkor éppen és ott :) Csak hegyezi a fülét és később gondolja át, amit mondtál, mert akkor éppen ott ő is zavarban van :)
2011. jún. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!