Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Jelent valamit, hogy sokszor...

Jelent valamit, hogy sokszor használom az "én" szót a mondataimban?

Figyelt kérdés

Mit jelent az, ha azt vettem észre, hogy egy társalgás során nagyon sokszor használom az én szót. Nem csak utalok magamra, hanem a bele is szövöm a mondatokba, hogy "én..." ?

Van ennek valami tudományos magyarázata?


Nem vagyok egoista azt azért hozzátenném!


2011. márc. 26. 20:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindenkinek van egy rejtett egoja.Lehet tudat alatt még is az vagy.Attól függ ,hogy használod a mondatban.
2011. márc. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Egyszerűen, csak mikor chat-elek pl. vagy üzenetet írok valakinek és rólam van szó, akkor sokszor írom, hogy én.. nekem... , ... énis, ... Mikor küldés előtt átolvasom, akkor veszem mindig észre, hogy iszonyat sokszor használom. Nem vagyok tényleg egy egoista, sőt elég nagy önkritikám is van, néha még túlzásokba is esem ha a külsőmről van szó pl.


Elég zakkant vagyok, hogy ilyenekkel foglalkozom, mi?

Csak gondoltam megkérdezem, hátha van valami pszichológiai magyarázata.


Az, hogy rejtett ego, mit takar egyébként egy picit konkrétabban? Laikus felfogásom: tudat alatt mégis egoista vagyok? :/ :D

2011. márc. 30. 21:11
 3/5 anonim ***** válasza:

Első vk.

Nem tudom,én sem vagyok pszichológus(kár..)Egyáltalán nem vagy bolond ,hogy ilyenekkel foglalkozol szimpla élettani kérdés,nem ítéllek el.

Nem mondanék egoistát ,de mindenki saját gondolataiból indul ki.Ha megfigyelsz egy egoistát akkor ő is sokszor használja az "én" névmást.Nincs vele gond az ilyen emberekkel,ha nem beképzelt és bunkó..

Tudod akkor mellőzd ,hacsak a szóismétlés miatt is.

Régen velem is volt ilyen,de most már figyelek mit írok.


:)

2011. márc. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
*....-beképzeltek és bunkók
2011. márc. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, odafigyelek én is. Direkt visszaolvasok minden üzenetet mielőtt elküldöm. Csak furcsa volt, mert egyébként nekem is eszembe jutott ez a tudat alatti dolog és furcsának tartottam, mert mondom elég nagy az önkritikám és elég magasra szoktam az élet minden területén tenni a lécet.


Na mindegy. Köszi, azért jó volt kidumálni egy ismeretlennel a dolgot. :)


üdv

2011. márc. 31. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!