Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Fogalmazásokban, msnen és a...

Fogalmazásokban, msnen és a hétköznapi életben is rengetegszer használom a "hogy" szócskát. Mivel tudnám ezt kiküszöbölni?

Figyelt kérdés
A poénosokat megkérném, hogy inkább egy másik poston éljék ki magukat....
2010. ápr. 5. 16:54
 1/1 igabcsy ***** válasza:

Szerintem csak tudatosan. Értem ez alatt, hogy valószínű sokszor észre sem veszed, hogy használod ezt a szót. És gondolom az esetek nagy részében enélkül is értelmes lenne a mondat.

(nagyon idegesítő tud lenni, amikor valaki oda nem illő helyre rendszeresen használ egy bizonyos szót. pl. van egy ismerősöm, aki szinten mondatában megkérdezi, hogy: "érted?". Már szóltam neki, hogy figyeljen erre, de ahogy az elején is mondtam, sajnos nem is veszi észre. Mert nem azért kérdezi, hogy választ kapjon, csak amolyan "szava járása" lett.

Azután gondoltam egy nagyot, és minden alkalommal amikor beszéd közben elhangzott tőle az "érted?" szó, mindig jó hangsúlyosan mondtam neki, hogy "Igen, értem".

Egy idő után zavarni kezdte, hogy én állandóan beleszólok a beszédébe. És akkor jött rá, hogy mennyiszer mondja. Azóta ha velem beszél figyel rá, hogy ne használja feleslegesen ezt a szót.

Szerintem előbb utóbb le fog szokni róla.


Ez egy kicsit más eset, de mégis hasonlít a Tiedhez. Talán beszélj egy barátnőddel és találjatok ki valami hasonlót mint amit írtam. Hátha segít Neked is.


Még azt is megteheted, hogy mielőtt valamit kimondasz, magadban megfogalmazod. Sajnos csak úgy fog sikerülni, ha tudatosan figyelsz rá.

Sok sikert!! :-))

2010. ápr. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!