Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért hallgatunk szomorú...

Miért hallgatunk szomorú zenéket, mikor szomorúak vagyunk? Attól csak még jobban azok leszünk, nem?

Figyelt kérdés
2009. febr. 26. 22:42
 1/10 anonim ***** válasza:
98%

Hát én olyankor rock meg metal zenét szoktam hallgatni:)


De gondolom van aki szeret szenvedni, megha szomorúak vagyunk, akkor annyira nem rajongunk a vidám dolgokért. Inkább sajnáljuk magunkat, és hozzáillő zenét választunk.

2009. febr. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de jól esik néha egy kicsit sirni, bánkódni :) meg gyorsabban elmulik, olyan mint a fájdalom, lehet hogy kicsit fáj de sokáig, vvagy nagyon de gyorsan elmulik :)
2009. febr. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Jó a kérdés... Mert ha szomorú vagyok, nincs kedvem szórakozni, nem tudok nevetni a vicceken, és utálom a vidám zenét, az nem tud felvidítani... Van olyan, amikor nagyon kemény rockot hallgatok, ha szomorú vagyok, de olyankor nem a magamba fordulós szomorúságom van, hanem olyan, amit pl. favágással, vagy futással, bringázással le tudok vezetni, olyankor jöhet a kemény rock... :D
2009. febr. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sajnos velem is az van, hogy ha szomorú vagyok csak szerelmes, vagy szomorú lassú dalokat tudok hallgatni. Hiába, hogy ettől csak szomorúbb leszek. De ilyenkor idegesít a vidámság. Ezért vagyok szomorú olyankor, nem pedig vidám ;P


Amikor pedig jó kedvem van pörgős zenéket akarok hallgatni, olyankor nem bírom a lassú számokat.

2009. febr. 27. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

én régen mindig szomorú zenét hallgattam a szobámba, szinte belemenekültem, ha szomorú voltam.

de már évek óta nem hallok szomorú zenét!!! nincs hol, és kerülöm is mert lehúz. ezért én is rengeteget gondolkozok ezen, h miért csináltam régen örökké ezt.. csak ültem és sajnáltam magam, azt hiszem. túl fiatal voltam, h tudjam azt, a dolgok változnak, ha nem tetszek 1 fiúnak, megtetszhetek később is!! és h változtathatóak is a dolgok.. én azt gondoltam, minden ami van, úgy van és marad. bánkódtam, mert olyan végzetesenek tűntek.. a zene meg segitette a bánkódásom?

ilyesmi..

de már mosolygok a régi magamon:) és tudom, h mindent jobbá tehetek!

2009. febr. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
én mindig ugyanolyan zenét hallgatok, szóval nekem tök mindegy:D ha szomorú vagyok a legvidámabb számban is találok valamit amitől még szomorúbb leszek..
2009. febr. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem nem esik jól, ha egy szomorú hangulatomban vidámságot látok magam körül, amiben nem tudok részt venni.
2009. febr. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én pont olyankor szoktam a lehető legvidámabb zenéket hallgatni, ha szomorú vagyok. A Valahol Európában musicalból A zene c. szám mindig fel tud vidítani :)
2009. márc. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
mert máshoz nincs hangulata az embernek (a többségnek)
2009. aug. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyetértek,nem jó rezignált zenéket hallgatni szomorú hangulatban. Sőt rosszabb,még jobban belesodor a depresszióba, felerősítit az elmúlás iránti vágyat. Csak ott a probléma,hogy ilyen állapotban egy vibráló dinamikus zenét meg nem nyerő hallgatni, mert csupán magamraerőltetettnek érzem,nincs hozzá hangualtom,ez a szomorú vagyok de márpedig akkor is örülni fogok mindjárt dolog nálam nem nagyon működik pozitivabb hangzású zenék által. Ha levert vagyok,akkor a csend talán a legjobb. Egy sikertelen húzós vizsga után, amikor nagyon arra számítottam hogy meglesz,és oltár nagy pofáraesés volt gyakorlatilag megsemmisültem, és nem volt kedvem berakni a fülesemet. Anélkül is olyan gyorsan eltelt valahogy akkor az idő, annyira leköti az elmémet a probléma,hogy csak arra gondolok,és képtelen vagyok a zenére koncentrálni.Viszont az unalom nem piszkál ilyenkor. Eluralkodik rajtam a bánat.
2010. okt. 2. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!