Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnám leküzdeni a...

Hogyan tudnám leküzdeni a félelmem és tudnék megváltozni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy általános iskolai incidens után, mikor is az egyik osztálytársam szép csendben elkezdte ellenem hangolni és uszítani az osztályomat, igencsak elvesztettem az önbizalmamat és elkezdtem elzárkózni a külvilágtól és sajnos ez máig így is maradt. Bár azóta jó néhány év eltelt, egyszerűen nem sikerült ezen változtatnom.

Nem vagyok egy társasági egyén és bár sokszor hívnak bulikba, nehezen oldódom fel. Mivel az iskolában több évig, bármit csináltam csak kinevettek és gúnyoltak, félek, hogy ez ismét megtörténik, még akkor is, ha tudom, hogy nem olyan társaságban vagyok, akik ezt megtennék. De hiába győzködöm magam, valahogy mégse megy.

Ezen okokból sajnos nagyon nehezen kötök új barátságokat. Csak 1-2 ember van, aki tényleg közel áll hozzám, de közülük is páran tőlem jó pár km-re laknak, így a találkozás is nehezebb, mostanában pedig egyre gyakrabban jut eszembe, hogy el fogom veszíteni őket.

Ugyan így az iskolában, ha pl. felszólítanak, már akkor görcsbe rándul a gyomrom, hogy ha nem jól felelek, vagy bármi olyat teszek, akkor kinevetnek.

Már jártam önismereti és különféle csoportos foglalkozásokra, de valahogy egyik sem segített. Mit tudnék tenni, hogy felül kerekedjek a félelmeimen? Hogyan tudnék megváltozni?


19/l


2011. ápr. 4. 16:28
 1/2 anonim ***** válasza:
hát ezt itt nehéz megmondani, de elküldöm priviben az msn címemet, vegyél fel ha akarod és akkor megbeszélhtjük. 20L
2011. ápr. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Hello!

Velem is ugyanez van

2011. ápr. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!