Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerinted létezik önzetlen...

Szerinted létezik önzetlen szeretet?

Figyelt kérdés

Meg kell mondjam hogy szerintem nem. Például: Egy ember szeret egy másik embert, de az a bizonyos ember nem szereti őt. Egy ideig biztosan szeretni fogja ezt az embert, de ez hosszú távon nem lesz neki kifizetődő, jó. Csak ad és nem kap semmit. Az ember hosszútávon nem látja majd értelmét annak, hogy szeresse, ha az nem szereti őt. Ez akár lehet példa a kutya-ember barátságban. Azt mondják, hogy a kutya akkor is szeretni fogja a gazdáját, ha az belerúg. De nem hiszem hogy a kutya hosszútávon jól fogja érezni magát gazdájával. Az anyai szeretet önzetlen. De ha mélyebben beleásunk a dologba, az anyában a fajfenntartó ösztön működik ilyenkor, még ha nem is tudunk róla tudatosan.

Én úgy gondolom egyik élőlény sem fog feleslegesen energiát szolgáltatni egy másiknak, mert az nem lesz hosszútávon jó neki. Valahogy mindig kölcsön hatásban kell lennie mindennek mindennel. Van olyan, hogy valaki önzetlenül, ellen szolgáltatás nélkül segít valakinek. De ha ebbe is mélyebben belegondolunk, az illető a tudata alatt azért segít valójában, hogy őt ezt jó érzéssel töltse el. Ez már valahol "önzőség".

Ezért nem létezik önzetlenség.


2011. ápr. 12. 17:33
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Tényleg nem azért írom, mert ez baj lenne. Ez a természet rendje. Ez így jó.
2011. ápr. 12. 17:35
 2/15 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek veled. Szerintem sem létezik.
2011. ápr. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 szamóca. ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__onismereti-ker..


ha van időd olvasd végig, már megvitattuk ezt a kérdést, és szerintem egész érdekes érvek jöttek elő, azért linkeltem be.

2011. ápr. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Létezik. Én képes voltam/vagyok rá. Még mindig szeretem, annyi hosszú év után is, de ő nem táplál irántam érzéseket... Vagy legalábbis nem mutatja ki, de szerintem nem. De én szeretem.
2011. ápr. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 szamóca. ***** válasza:
ne keverjük össze a szerelmet a szeretettel, és az értelmetlent az önzetlennel... ne haragudj, de közel sem ugyanaz.
2011. ápr. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

én már az előző linkben is leírtam és tartom magam ahhoz hogy létezik , csak nem kell olyan komolyan venni az önzetlen fogalmat


pl szerintem az hogy téged jó érzéssel tölt el hogy ellenszolgáltatás nélkül mentesz meg életeket , vagy segítesz a rászorulókon az miért ne lenne önzetlen ?

mert olyat tényleg nem fogsz találni de még állatoknál sem , sőt ezen a földön semmit ami ha csak 1 mp erejéig is , de ne fordulna meg benne (tudat alatt vagy sem) hogy valami haszna legyen belőle (legyen ez akármennyire lényegtelen)


aztán ha ez megvan hogy ne akarj isteni tulajdonsággal elképzelni élőlényeket akkor emberi kereteken belül láthatod hogy igen is van önzetlen szeretet

amire ti gondoltok hogy valaki 100% önzetlen az csak mese

2011. ápr. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

az önzetlen szeretetből való cselekvés az, amikor azért teszünk meg valamit, mert azt érezzük jónak...érdek nélkül...

az amit mondasz, hogy az emberek tudat alatt azért teszik a jót, hogy nekik jó érzés legyen, az még az önzéshez tartozik, hiszen érdek van mögötte, ez így igaz...de az, hogy te azt mondod, hogy csak így van ilyen esetekben, az pedig tévedés az első mondatomból kiindulva. :)


aki pedig egy idő után nem látja értelmét a jó tevésnek, az valószínűleg az alap értelmével nincsen tisztába e dolognak...és igazából ez bárkinek hozzáférhet, hogy mi a szerepe a létezésben az önzetlen szeretetnek. ha érdekel simán hozzájuthatsz. a lényege, hogy az önzetlen, feltétel nélküli szeretet szellemi síkon a kapocs az egyének közt, legyen az állat, ember, bármi, ugyanolyan kapocs, mint a kémiai kötések az atomok közt, vagy a gravitáció a bolygók közt, mágnesesség , és ez persze a fizikai síkon. :)


tehát önzetlen szeretet az van, csak az emberek elfedik azt az önzővel, és emiatt nem is látják, nem is gondolják, hogy létező...az önző szeretet tettjei kerülnek sok energiába, mivel vágyakozás, ragaszkodás, félelem a "szeretett" dolog elvesztése miatt lelki megterhelést generál...az önzetlen könnyed, egyszerű, sima és biztos, bár nehéz meghozni azt a döntést.


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. ápr. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Húh hát az ember az már bonyolult lény... Én inkább így ökológia szintjén közelítettem meg a dolgot.
2011. ápr. 12. 19:42
 9/15 A kérdező kommentje:
De ha belegondolsz, amiket leírtál, sok okosságot, elmélkedést, hogy elérd ezt a szintet, hogy önzetlenül tudj szeretni, azzal már neked is jó lesz. Jó érzéssel tölt el téged hogy képes vagy csak úgy simán, önzetlenül szeretni. Így már kapsz is valamit és adtál is. Így vagy boldog. Ez így van rendben. Itt is megvan az a bizonyos kölcsönhatás, amiről beszéltem. Nem tudom hogy ezt lehet e "önzőségnek" nevezni, de biztos hogy nem az érvényesül, hogy adsz de nem kapsz semmit. Mert így ritkán érzi jól magát az ember. Adsz valakinek vagy valaminek szeretet és kapsz magadtól egy jó érzetet azért mert szeretsz valakit vagy valamit.
2011. ápr. 12. 19:53
 10/15 anonim ***** válasza:

Igen. Egy szülő önzetlenül és kiirthatatlanul szereti a gyermekét.

Tapasztalatom szerint egy kutya is így érez a gazdája iránt.

2011. ápr. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!