Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Van, aki még orvos szeretne...

Snowpehely kérdése:

Van, aki még orvos szeretne lenni? Ilyen áron is?

Figyelt kérdés

En igen. Egy dolog tart vissza igazan (a mellett, hogy olyan osztalyba jarok, aminek semmi koze nincs a bioszhoz vagy a kemiahoz), hogy ha csaladom lesz, akkor hogy tudok veluk lenni? Eddig minden orvos-gyerek, akit ismerek, elkenyeztetett, nemtorodom, gazdag, nagykepu. Es altalaban a doktornoknek a ferjuk is doktor, tehat egyikuk sem talalkozik a gyerekkel este 10 elott.

Amugy erdekel a gyogyitas, stb. Sebesz szeretnek lenni, de ha emiatt nem lehet csaladom, nem tudom, vallalnam-e.

A kerdesem az lenne, hogy van-e valaki meg ilyen helyzetben,vagy esetleg aki mar orvos, megbanta-e? Erdemes vallalni, vagy elrontom az eletem?


(Amugy elvileg meg van idom ezen ragodni, de mar nem sok..16./L)


2011. ápr. 26. 16:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Én is sokat gondolkozom ezen... Még ehhez jön, hogy a családom nem valami gazdag, nincsenek ismerőseim, amik ma ugye fontosak. Talán 30 éves korodra leszel nagyjából önálló. A magyar helyzetről meg ne is beszéljünk inkább.

(Az egyetlen egyetem, ahol el tudom képzelni magam, az állatorvosi.)

2011. ápr. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
* el tudom még képzelni magam
2011. ápr. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, az onallosag... Egyik ismerosom 40 eves, s meg mindig csak rezidens. Nem tudom, erdemes lenne-e. Ismeroseim meg nekem sincsenek...Allatorvosin csak regebb gondolkodtam, ma mar inkabb az antropologu, torvenyszeki szakorvos lennek. Az is ugyanaz, ugyanezekkel a gondokkal jar?
2011. ápr. 26. 17:50
 4/8 anonim ***** válasza:

Van ilyen külön szak? :o Szerintem nincs, csak általános orvosi után (6 év) szakosodsz erre.

Állatorvosin 5 év alapképzés + 1 év gyakorlat.

2011. ápr. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, errol yudok, nem a tanulas soran van a baj, hanem magaval a munkahellyel, korulmenyekkel
2011. ápr. 26. 18:15
 6/8 A kérdező kommentje:
tudok*
2011. ápr. 26. 18:15
 7/8 anonim ***** válasza:
Én szerencsére nem szeretnék egyáltalán családot, mindig egyedül képzeltem el az életem ha majd felnőtt, aztán öreg leszek, szóval nekem ez nem probléma egyáltalán. :) 20n
2011. ápr. 27. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én is állatorvos akarok lenni, nekem a nagypapám is az volt még öreg korában is és mindig volt ránk ideje, én úgy emlékszem. és egyáltalán nem volt gazdag(sőt),nagyképű. a nagyanyám meg nem volt orvos...igaz nem is maradtak együtt :S
2011. ápr. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!