Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4hós tápszeres picinél elkezde...

4hós tápszeres picinél elkezdeném a hozzátáplálást, de az orvos, védőnő még nem szeretné?

Figyelt kérdés
Nem indokolták meg,de szerintük ne kapkodjak.Nem kapkodok én,de itt is szinte csak azt olvasom,hogy ekkor már elkezdtétek.Tudom,hogy az én gyerekem,én döntésem,de annyira elbizonytalanodtam.Ha meg esetleg valamire nem úgy reagál a pocija majd hallgathatom a lecseszést?
2010. jan. 24. 19:39
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Semmi nem indokolja, hogy a tápszeres babáknál el kellene kezdeni már 4 hótól a hozzátáplálást.6 hótól javasolt, ugyanis ekkorra érik meg az emésztőrendszere más táplálék megemésztésére.A későbbiekben sok gondot okozhat a korai hozzátáplálás, és ezt nem tudhatod előre.Én nem kockáztatnék!
2010. jan. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
27%
Nálam pont a védőnő meg az orvos erősködött, hogy kezdjem el a 4. hónapban a kostólgatást, mert idézem "egy tápszeres babának már elég edzett a pocija". Én akkor kezdtem el, nem bántam meg. Lassan 1 éves lesz a lánykám.
2010. jan. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

ehhez semmi köze senkinek, csak neked.

biztos nem kérném ki az engedélyét senkinek.

te döntsd el.

2010. jan. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az orvos, a védőnő csak tanácsot adhat és véleményt, de a Te döntésed. Amúgy ahány orvos/védőnő annyi szokás. Van anyatejes ismerősöm aki 4 hónaposan elkezdte kóstoltatni, 5 hónaposan almapürét is eszik a babája. Másik ismerősöm babája is tápszeres volt 3 hónaposan mert elapadt a tej, 4. hónaptól Ők is elkezdték, most egészséges kis 10 hónapos rosszcsont.

Az én lányom 1 hét múlva lesz 4 hónapos, még nem tudom elkezdem-e (anyatejes-tápszeres).

A lényeg, Csak rád tartozik mikor kezded el a kóstoltatást!

Minden jót!

2010. jan. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2010. jan. 24. 21:20
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én védőnőm és gyerekorvosom sem pártolja a 4 hónaptól való hozzátáplálást. Én meg igen. Ennyi. El is kezdtem akkor lassan, óvatosan. Szerintem ez mindenkinek a saját döntése kell, hogy legyen.
2010. jan. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha normálisan fejlődik,akkor rá érsz még 1 hónap mulva! Hidd el4 én is siettettem de a 8 éves lányom most baromi érzékeny gyomrú,és téli időszakban ekcéma szerű tünetei vannak.Ezt az új doki bácsink mondta,mert megkérdezte hogy mikortól kezdtem hozzá táplálni.A pici most 5 hós,szerencsére anyatejes,neki még semmit nem adtam,bár hamarosan el kell kezdenem,mert hetente 5-6 dkg-nál nem hízik többet.
2010. jan. 25. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!