Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek lehet egy ember...

Szerintetek lehet egy ember boldog teljesen egyedül, barátok és társ nélkül?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 30. 15:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
51%
Igen, nagyon is lehet. A boldogság nem a társas lét feltétele, nem attól lesz valaki boldog manapság, hogy más emberek veszik körül.
2011. ápr. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem nem. Az ember társas lény. A teljességhez társ kell. Igazából csak úgy lehet valóban boldog.
2011. ápr. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Én tapasztalatból mondom, hogy igazából nem is olyan jó dolog. Én sosem voltam egy társas lény, jobban szerettem egyedül lenni, de miután betegségem miatt több, mint fél évet kimaradtam az iskolából és elszigetelten egy kis faluban, ahol lakom, kellett töltsem fél éven át minden napom, akkor rájöttem, hogy ez így a depresszióba kerget. Mára már vannak barátaim, bár még most sem járok nagyon el velük, de még így is magányosnak érzem magam. Már nem jó egyedül lennem.
2011. ápr. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyértelműen nem.Én bele is bolondulnék ha teljesen egyedül kéne lennem.Egy pár óra még jó egyedül,de 1 napnál tovább én biztos nem bírnám ki.Különben is,akkor kivel beszélgetnél?Magaddal?:)
2011. ápr. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha lehet, akkor is csak azért, mert nem tapasztalta meg a barátság/társaság minden oldalát, hiszen amiről nem tudsz, az nem is izgathat. Megtapasztalhatod az emberek legrosszabb oldalát is, de attól még mindig akad olyan is, aki különbözik, miért kéne általánosítani, hogy semmi jót nem kaphatsz másik emberi lénytől...
2011. ápr. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 KMartin4 ***** válasza:

Hát igen, magával beszélgetne. Bármilyen viccesnek tűnik...


Amúgy lehet boldog, de akkor sincsen "teljesen" egyedül. Kitalál magának valakit, akivel beszélgethet.

Jó persze nem lesz olyan boldog, mint aki barátokkal együtt él (ez még mindig csak 99%-ban biztos).

De tényleg lehet boldogabb is, mert csak annak olyan rossz a magány, aki nem tudja mi az, hogy együtt lenni valakivel...

2011. ápr. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Nekem egyik sincs, és nem is volt 13 éves korom óta. Nem vagyok egy boldog ember, de ez pont amiatt van, hogy mindig próbálok másoknak megfelelni, miközben teljesen különböző értékrendet képviselünk. Úgy érzem, ha egyedül élnék, távol a világtól, és nem kéne folyton mások véleményével törődnöm és mások elvárásainak megfelelnem, sokkal jobban érzeném magam.
2011. ápr. 30. 21:31
 8/20 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hány éves vagy?
2011. ápr. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
.
2011. ápr. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Én is egyedül vagyok miden téren, csak a családom van, akikkel nem érek semmit.

Ha el vagy foglalva munkával, hobbival amiben sikeres vagy, akkor nagyon ez nem jut az eszedbe. De mindig lesz olyan, hogy ge.cire hiányzik az, hogy valakinek megnyílj és elmondhasd azt, amit érzel, és azt amiről beszélni akarsz. Szóval teljesen nem lehetsz boldog, és így sok olyan dologról lemaradsz, ami elég meghatározó egy ember életében, amit öregen visszagondolva hiányolni fogsz.


Én is mindenkinek meg akartam felelni, még így is néha előjön, elég nehéz erről "leszokni". Amit csináltam az annyi volt, hogy elfogadtam saját magam, kihoztam magamból a legjobbat, és tudom, hogy jó vagyok. Akkor meg ki a f@szt érdekel más véleménye? Ki az a másik ember, hogy foglalkozzak vele?

Ha más az értek rendszere mint neked, akkor ez van minden ember más. Ha nem állsz ki azért amiben, megtagadod más kedvéért, akkor ezt észreveszik, és csak kihasználnak majd. így meg látják, hogy nem magyarázkodsz emiatt te ezt gondolod, ki is állsz mellette, és tisztelni fognak ezért, nem kell attól félni, hogy ebből konfliktus adódik majd.


19/F

2011. máj. 1. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!