Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha az ember szinte állandóan...

Ha az ember szinte állandóan egyedül van, és folyton msn-ezik, az nem vezet tudathasadáshoz?

Figyelt kérdés
Úgy értem mindig egyedül van, de sosincs egyedül igazán!
2009. ápr. 3. 17:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
65%
Nem.
2009. ápr. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%
Még nem tapasztaltam magamon!:)
2009. ápr. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%

Hát én nem hinném, én is sokat MSN-ezem, és egyedül is szoktam lenni, de nem hinném, hogy tudathasadásom lenne :-/

Persze attól még lehet, s ha tévedek javítsatok ki :)

2009. ápr. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%
Azért, ha már ilyen kérdés foglalkoztat, akkor érdemes volna elgondolkodni valami más, közösségibb tevékenységen:)!
2009. ápr. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%

-Szerintem nem... legalábbis én nem vettem magunkon ilyet észre...

-Én sem pedig szinte mindig egyedül vagyunk és msn-ezünk

:D

mind1 ez csak poén volt szerintem nem...

2009. ápr. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is sokat vok így..és én is gondolkoztam már ezen, mert sokszor mintha külön világba élnék..:S van benne vmi..
2009. ápr. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Tudathasadás biztos nem, mert az egy komoly pszichiátriai betegség. Esetleg enyhe személyiségzavar.
2009. ápr. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem...



De nem értem az elsõ néhány válaszolónak miért kellett lepontozni véleményét? Hisz ugyanazt írják mint mi. Na mindegy, tudja az aki lepontozta :)

Én akkor is azt mondom, szerintem tudathasadás nem, mert ahogy elõttem mondták az komolyabb betegség...

2009. ápr. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Én kilógok a sorból:

Hosszútávon és ha csak ez a fajta virtuális érintkezés tölti ki valakinek az életét, igenis felemészti az ember realitásérzékét.

A tudathasadást én is túlzásnak tartom, de nem egészséges, az biztos.

Személytelen érintkezési forma, és én azt tartom, hogy aki csak eme módját találja meg a külvilággal való érintkezésnek, bizony a 22 - es csapdájában találhatja magát.

Gondolok itt pl. a virtuális ( én csak úgy hívom: írkálós )ismerkedésekre.

A valóság gyakran kiábrándító lehet, ami persze nem jön át a képernyőn keresztül...

2009. ápr. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Előző: még valami.

Elcsökevényesíti, sőt: szabályosan deprimálja az ember élőben folytatott kommunikációs képességét.

Nem lehet gesztusok, szemkontaktus, arcmimikák nélkül kapcsolatot hosszútávon ápolni, még egy olyan emberrel sem, akitől mondjuk a napi időjárást beszéljük meg.

És ezt a különféle hangulatjelek sem pótolhatják.

2009. ápr. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!