Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek lehet egy ember...

Szerintetek lehet egy ember boldog teljesen egyedül, barátok és társ nélkül?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 30. 15:43
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Ha nem állsz ki azért amiben, "hiszel", lemaradt már késő van..
2011. máj. 1. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Igen, pont ezért akarok eltűnni a szemük elől. Nincs kedvem bizonygatni előttük semmit, sem pedig kiállni saját magamért. Független akarok lenni másoktól.

20 leszek.

2011. máj. 1. 09:12
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

az ember akkor lehet boldog, ha teljesen ledobta a függését, kötődését máshoz, más személyekhez. szóval én azt mondom neked, hogy lehetsz boldog nélkülük, de azt javaslom, hogy a ragaszkodást és vágyakat hagyd el ezen dolgok felé...mivel akkor szabadulsz a fogságból, akkor leszel szabad. :)


egyébként az egyedülnek van egy olyan nézőpontja, ahol azt jelenti, hogy mindennel egy vagy...és ha ezt belátta az ember, és megkereste magában azt az énjét, ami mindent felölel, és megerősítette vele önmagát, akkor válik igazán boldoggá. a sima, hétköznapi értelmében vett egyedüliség csak félelmet és az önzésből kialakuló érzéketlenséget generál mások felé...ekkor nem boldog az egyén...


üdv és sok sikert

26/F

LastOne.Left

2011. máj. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Én spec. ezért nem akarok erős kötődést kialakítani másokkal.
2011. máj. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Mentalitás kérdése. Én nem bírnám egyedül örökké, de néha jól esik. Nekem is elegem van azokból, akik szinte másoknak élnek. Az egyik kolléganőm ilyen, még a csapból is ő folyik. Így főz, úgy süt, itt nyaralt, ezt vett, megmondaná másnak is , hogy mit hogyan beszéljen meg a párjával, hogy ossza be a pénzét, stb. Az ilyenek miatt kerülöm a társaságot.
2011. máj. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Nem hiszem. Nekem barátaim vannak, de társam nincs és soha nem lesz. Emiatt tudom, h nem is leszek boldog soha.
2011. máj. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Hát, ez a társtalanság sajna ismerős érzés...Baromi nehéz megtalálni a hozzánk illő "másik felünket". De azt azért ne mondjuk, hogy sose lesz! Ki tudja, mit hoz a jövő? Én még bizakodom...

Én nem vagyok nagy társasági ember, sose voltam. De azért kell, hogy legyen néhány ember, aki közel áll hozzám. Részemről nincsenek sokan. Az egyik ilyen ember a nagyim volt. Sajnos, pár éve meghalt, és még mindig borzasztóan hiányzik. Barátom nincs sok / egyiket nemrég végleg kiírtam az életemből, hatalmas csalódást okozott /. Meg hát a szüleim, a testvérem, meg néhány kollégám, pár ismerős... De megbecsülöm őket, nagyon, mert manapság nagy kincs a jó emberi kapcsolat. Bizalmatlanok lettek az emberek, felszínesek, eldobhatóvá vált az ember is, mint a használati tárgy...sajnos.

2011. máj. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Egy ideig én is próbáltam másoknak megfelelni, de szerencsére még idejében rájöttem, hogy ez így nem működik. Inkább leszek egyedül mint, hogy ne önmagamat adjam. Ettől függetlenül nagyon remélem, hogy létezik igaz barátság és egyszer nekem is lesz benne részem.:)

20/L

2011. máj. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

már vagy 5-6 éve nincsenek barátaim és alig alig beszélek emberekkel , de nem jó így szóval nem hiszem hogy lehet

a barátok még oké , nem hiányolom annyira , de egy társ ... szerintem aki nélküle is tud boldog lenni (hosszú távon) annak alapból nincs már rendben valami

2011. máj. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Elképzelhető hogy vannak köztünk ilyen emberek, de nem hiszem hogy boldogok lennének.
2011. máj. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!