Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Valaki kipróbálta már a...

Valaki kipróbálta már a szókimondó életmódot? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem ezt,mert az utóbbi időben összeszedtem magam,valamennyire a saját lábamra álltam és ezzel együtt jött a szókimondás is.Nem akartam,de úgy érzem,ha nem az igazat vizsgálom,akkor megint elhanyagolom magam,és ott kötök ki ahol rég.

Az is igaz,hogy nem pofázok bele a dolgokba,társaságban is többnyire hallgatok,de ha megkérdeznek és kinyitom a számat...a személyes ügyekbe ugyan nem mászok bele,de szeretem ha tisztán érthetőek a dolgok.

És ezért válaszokat szeretnék azzal kapcsolatban,hogy ez az "életmód" mivel jár.


2011. máj. 1. 22:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
38%
Egyedülléttel jár szerintem ez az életmód. Ha szókimondó vagy minden helyzetben, akkor nyílván nem csak a pozitív, hanem a negatív véleményedet is kinyílvánítod. Az viszont sértődéssel jár a másik fél részéről. Tudom, mert én is jártam már így, mikor a "szókimondós" korszakomat éltem. Ugyan jobban érzi magát ilyenkor az ember, mert könnyített a lelkén azzal, hogy kiadta magából a feszültséget, negatív-pozitív véleményt, de ennek sajnos azok a hátrányai, hogy az ismerősök, barátok, kollégák, családtagok...stb megsértődnek és a végén az ember egyedül marad a véleményével együtt.
2011. máj. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Szerintem kell az embernek, hogy legyen az életében egy ilyen "szókimondós" időszak. Át kell élni, milyen mindent kimondani, aztán viselni a következményeket. Így lehet igazán megtanulni, hogy mikor hogyan kell véleményt nyilvánítani, kell-e egyáltalán, s mindezt úgy, hogy a saját lelked se sérüljön. Ez egy finom egyensúly, nehéz megtalálni, könnyű elvéteni.
2011. máj. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%

Kétféle ember van: aki szókimondó és akinek vannak barátai. :D


Amúgy én a szépítem jellegű vagyok, nem sűrűn mondom ki totálisan az igazat, mert amikor megtettem én voltam a hülye, holott mindig igazam volt.

2011. máj. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

"Kétféle ember van: aki szókimondó és akinek vannak barátai."


Ez nem igaz,nekem vannak barátaim,és tudok még pár ilyen embert a környezetemben.

2011. máj. 1. 22:48
 5/16 anonim ***** válasza:

Ezt akartam írni én is, csak így:

"Kétféle ember létezik: aki mindig megmondja mit gondol, és akinek vannak barátai."

Nálam ezzel járt.

2011. máj. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 mókus0715 válasza:
82%
Csatlakozni tudok az előttem szólókhoz. Nekem nagyon sok problémám volt azzal, hogy mindent megmondtam, amit gondoltam. Nem értettem, miért baj az, hogy elmondom nyíltan a véleményemet. Persze utána én voltam megkövezve. Mára ebből már visszafogtam, próbálom a konfliktusokat kerülni, de persze a személyiségemen nem tudok de teljesen nem is akarok változtatni, szóval tényleg csak visszaveszek ebből. Hidd el, mindig az lesz a bűnbak, és a rossz aki meri a véleményét vállalni. sajnos.
2011. máj. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
82%
Én mindig is szókimondó voltam, de igenis vannak barátaim, és ők pont ez miatt szeretnek.
2011. máj. 2. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:

Szókimondó vagyok!


Hihetetlenül nehéz kordában tartani az indulataimat, sokszor bántok meg embereket. Undorító dolog, szokj le róla, de rohadt gyorsan!!! És, ha eljutsz arra a szintre, mint én nem fogod kibírni!:D

2011. máj. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

az elöttem szolóknak nincs igazuk

a szókimondó nem = bunkó

én az vagyok és mindig kimondom a véleményemet.de sosem sértödnek meg mert egy igazi barát ilyen.az igaz öszinte emberek kimondják a véleményüket és nem nyaliznak olyan embereknek akiket a hátuk mögött kibeszélnek

2011. máj. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Addig könnyű szókimondónak lenni, amíg a legsúlyosabb következmény, hogy összeveszel a barátnőddel. Meg amíg anyuci-apuci ugyanúgy kifizet mindent helyetted, csak tanulnod kell. Amikor már hülye főnököd és vagy elküld vagy nem... akkor már kicsit rizikósabb a "szókimondó életmód". Nem egészséges magunkban tartani sok mindent, de számos eset van, amikor attól nem lesz jobb a helyzeted, ha kimondasz valamit.
2011. máj. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!