Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Régen piszkáltak, sokszor...

Régen piszkáltak, sokszor eszembe jut, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szerintetek normális az hogy még mindig , 20 évesen is rágódok olyan dolgok miatt amik állt. iskolában történtek. Régen elég kicsi voltam, kaptam piszkálódásból is rendesen, meg néha verekedtem is, mondjuk sose hagytam magam meg tőlem nagyobbnak is nekimentem ha úgy kellett. Gyakran eszembe jutnak ezek az idők, most 185 centi vagyok 88 kiló, kettébe törhetném a gerincét annak aki piszkált, de szerintem ő már nem is emlékszik rá nem vagyunk rosszban köszön, de valahogy amikor meglátom elönt a bosszúvágy, és úgy érzem hogy még mindig lenéz.


Szerintetek ez csak az én hülyeségem? Mit kéne tennem álljak bosszút? vagy felejtsem és magabiztosan gondolkodjak csak?


Valaki járt hasonló cipőben?


2011. máj. 11. 12:32
 1/8 anonim válasza:
Szerintem próbálj meg előre tekinteni.Az akkori dolgok is hozzájárultak ahhoz ami most vagy.Lehet,hogy azóta már ők is megbánták az akkor történteket.Nézz előre inkább!Aztán,ha lesz osztálytalálkozó,akkor menj el.Azóta már biztos mindenki megváltozott,Érdekes lehet.
2011. máj. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bosszút semmiképpen ne állj. Mire jó az? Kinek? A nyomasztó emlékek idővel csak elhalványulnak. Inkább emlékezz a szép dolgokra. Biztosan olyan is volt.
2011. máj. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Detto ugyan ez volt velem is...mmint ez a piszkálás. 15 évesen 170 cm és 99 kiló voltam...mjuk se osztálytársakkal se senkivel nem tartom a kapcsolatot. kb 3 éve mióta ballagtam nem is láttam őket, osztálytalálkozóra se mentem el. Most 18 évesen 170 cm és 69 kg vagyok, még mindig próbálom leadni a plusz kilóimat, de úgy megváltoztam (nem csak a kilók miatt), hogy többször mentem el volt osztálytársak mellett, akik meg se ismertek, én meg belül kb vigyorogtam hogy ezaz, sikerült. mert ez volt a célom.

Igaz a régi dolgok még engem is nagyon zavarnak, és emiatt nincs önbizalmam se. De meg fogom mutatni hogy nem vagyok rosszabb náluk, sőt talán jobb is lehetek.

2011. máj. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hasonló cipőben vagyok mint te...Visszahúzódóbb voltam mindig (de már bánom) és akkor könnyen kihasználtak...És persze a mai napig eszembe jutnak az ilyen dolgok, remélem, azok akik b@szogattak, semmi jót nem fognak elérni az életben, meg nincs joguk élni olyanoknak.Sosem felejtem el, hogy mondta a tanárom régebben, hogy az olyanoknak, le kéne vágni egyik végtagjukat, és akkor rádöbbenének...Erről ennyit..Lehet, hogy durva voltam picit, de ez az igazság. 19/F
2011. máj. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
engem csak a cigányok piszkáltak gyerekként,nem szivesen találkozok velük igy felnőttként se,mondjuk multkor egyiknek benne volt az újságba a képe tizenakárhány rendbeli betörés miatt keresik
2011. máj. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A bosszú, pláne ilyen esetben hülyeség, egyszerűen kerüld el az illetőket.

Sorbanállásnál évfolyamtársam váratlanul orrbavágott, azóta is távolságtartó vagyok vele. :D

Mondjuk a személyisége is olyan.

Cigányok engem is előszeretettel kaptak el, nem is csípem őket.

Amikkel érdemes vmit kezdeni azok a közelmúltbeli esetek, azokat érdemes egy családtaggal átbeszélni, már ha van rá lelkiereje az embernek.

(de ne itt a gyakorin akard majd megbeszélni mert a várható anyázások miatt még jobban kibuksz)

Engem az utóbbi pár év esetei szoktak kísérteni, szerencsére már csak heti kb 1x.

2011. máj. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én elég visszahúzódó voltam kis koromban és volt pár ember aki minden nap piszkált. Ez addig tartott amíg az egyik gyereket annyira el nem intéztem, hogy az a pár gyerek teljesen be nem sz.rt :D

De ez rég volt. Mind tovább léptünk és ma már jóban vagyunk.


Én azt javaslom, hogy gondolj arra, hogy ha nem piszkálnak lehet nem tartanál itt.

2011. máj. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igazából szerintem gyerekkorában mindenkit piszkáltak vagy csúfoltak, szóval ezt a többség átélte, engem inkább a fizikai piszkálás zavart és azok jönnek elő. Tudom hogy akkor 10-12 éves voltam és nem volt még akkor döntő a férfi becsület, de így utólag mindig belegondolok hogy mennyiben változtathattam volna a dolgokon ha legalább egyszer az egyiket jól pofán vágom, lehet utána megvert volna de nem is felejtette volna el.


És lehet hülyén hangzik de emitt is kezdtem el küzdősportra járni.


Amugy aki a legtöbbet bántott nem sokra vitte...

2011. máj. 11. 23:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!