Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért érzem magam kevesebbnek...

Miért érzem magam kevesebbnek a többieknél külsőleg?

Figyelt kérdés
De csak külsőleg.
2011. máj. 15. 16:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Azért, mert túl nagy fontosságot tulajdonítasz annak. ( A külsőnek)

Próbáld egy idegen szemével nézni magad.

2011. máj. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Próbáltam már. De akkor valahogy ugyan azt éreztem. Olyan "gyenge kislánynak" látszom.
2011. máj. 15. 17:10
 3/12 anonim ***** válasza:
Detto, csak annyi a különbség, hogy én pont hogy egy benga állatnak látom magam (lány létemre) és az ismerőseim is megesősítettek ebben, tehát nem én vagyok túl kritikus.
2011. máj. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
túl sokat foglalkoztok ezzel. de vannak ügyes emberek, akik megoldották ezt a problémát. remélem egyszer ti is olyan szerencsések lesztek mint ő: [link]
2011. máj. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a "jó kívánságot" utolsó. Igazad lehet abban hogy túl sokat foglalkozok ilyen dolgokkal. De úgy gondolom egy afrikai éhező kisgyereket nem lehet pl. velem összehasonlítani. Hiszen én nem ilyen országban élek, nem azon a kontinensen, nem ilyen életkörülmények között. (bár még én is kerülhetek akár az utcára...)

De akkor sem lehet összehasonlítani kettőt.

2011. máj. 15. 19:41
 6/12 anonim ***** válasza:

de össze lehet hasonlítani, csak nem akarod

azért mert te az itteniekhez akarsz hasonulni, nem a világhoz. ezért nincs fogalmad arról, milyen szerencsés vagy. tanuld meg értékelni azt, amid van, és ne a divatlapokból, tvből meg csicsás osztálytársaidból meríts életcélokat. keress olyat, aki szeret téged akkor is ha nem úgy nézel i mint a divatos emberek, és mindened meg lesz. egy igaz barát sokkal többet ér bármilyen hódolónál, meg közkedveltségnél. néha az életcéloknál is.

2011. máj. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ezzel tisztában vagyok. Nem akarok én divatos lenni, tetszelegni a többiek előtt. Én egyszerűen csak saját magamnak szeretnék megfelelni, jól érezni magam a bőrömben ha már erre a nyomorult világra szültek...
2011. máj. 16. 18:27
 8/12 anonim ***** válasza:
Köszönjük, kedves 72%-os! Igen, én is tisztában vagyok azzal, hogy az etiópokhoz képest szerencsés vagyok. Ez tény, sajnálom is őket. De ha egyszer nem velük szembesülök nap mint nap, miért csodálkozol azon, hogy nem hozzájuk hasonlítom magam? Miért várod el, hogy egy nem mindennapi "látványt" minősítsek viszonyítási alapnak? Csak mert a környezetemben (hangsúlyozom; csak az én környezetemben) igenis a 'legnyomoroncabb küllemmel rendelkezőek' kategóriájába tartozom, s ezt a többiek is éreztetik velem (általában konkrétan a p*fámba mondják), tehát szerintem nem akkora csoda, hogy ilyen körülmények mellett önértékelési zavarokkal küszködöm - de csak a külsőmet illetően. Komplexusosnak nem nevezném magam, mert értelmileg többnek gondolom magam az osztálytársaimnál (ez nem egyenlő azzal, hogy érettebnek hiszem magam), épp ezért nem szoktam foglalkozni különösebben a külsőmre vonatkozó negatív megjegyzésekkel. Most is csak azért írtam le mindezt, mert teljesen együttérzek a kérdezővel. Erről van szó, semmi többről.
2011. máj. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

19:06 vagyok


te tudod, neked mi a jó...

ha fogyni/hízni akarsz, sportolj, egyél egészségesen, de azt felejtsd el, hogy más lesz a fejed alakja

így hogy nem tudom miről van szó, mondani sem lehet semmit rá. meg aztán ha azt hiszed hogy nem másoknak hanem magadnak kell megfelelned, akkor is elégedetlen vagy magaddal. ez szerintem csak akkor helyes ha tudsz változtatni magadon és attól egészségesebb leszel.


19:33

hol mondtam, hogy csodálkozok ezen? kérlek mutass rá. ellenkezőleg. teljesen természetes, hogy másokhoz hasonlítgatjuk magunkat. sajnos. csak fogalmunk sincs a világról. a hasonlítási lehetőségekről. vagy arról hogy valóban komoly problémával állunk e szemben. és egyáltalán változtat e valamin hogy mi másak akarunk lenni. megint csak konkrétum kellene.

hol írtam hogy elvárom? ellenkezőleg. tudom hogy az emberek helytelenül és mértéktelenül viszonyítgatnak, mert önbizalomhiányosak. ez egy tanács, amit ha megfogadsz, neked lesz könnyebb.

nem csoda, mert beleéled magad a helyzetbe. elhitetik veled, hogy rossz vagy, te pedig behódolsz a manipulációnak. ilyen a társadalom. ha más vagy mint mi, kiutálunk. és szép lassan mindenki egyforma lesz, közben a vakolat alatt mindenki önmaga lenne legszívesebben.

csak a külső... ilyen nincs. a komplexus mindig lelki eredetű. hiába érzed magad magabiztosnak ha valójában a "külsőd miatt" egy önsanyargató csúszdába kerülsz (rugdosnak mások).

az együttérzés jó dolog, csak kevés. főleg, ha 1 helyett 13 siránkozik azon, hogy de jó lenne másképp.


szerintem a valódi segítség az, hogy az illető másképp nézzen a helyzetre. ehhez kell egy barát is, akiben bízhat, jobb esetben egy vezető (szülő, erősebb barát, pár). csak a probléma innen indul ki. ma már senki sem bízik senkiben. és aki nem "szép" azzal nem is foglalkoznak. miért? mert senkinek sincs önbizalma ahhoz, hogy önmaga legyen. beszippantja a megfelelési vágy, hogy ő is trendi ("normális, átlagos") legyen, hogy békén hagyják. és az ilyennek már kötelessége is másokat szekálni. vagy tényleg érzéketlen ember.


tehát: változtatni amin tudsz(ha a változás egészséges), elfogadni, amin nem.

2011. máj. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

a kérdésre válaszolva: mert nincs önbizalmad

ezen fokozatosan tudsz változtatni, én is így csináltam lépésről lépésre. Mostmár egyre jobban megy. Én akkor kezdtem el megváltozni, mikor megismertem egy fiút aki sokat aki fontos volt nekem. Meg akartam neki felelni és ezért kezdtem el javítani a külsőmön. Ezelőtt egy nagyon visszahúzódó, zárkózott és hát szürke lány voltam.

2011. máj. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!