Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnék leszokni a...

Hogyan tudnék leszokni a könnyezésről ha állatokat látok? Pl. : képeken, vagy élőben

Figyelt kérdés

Teljes mértékben elítélem az állatkínzókat. És én sose tudnék állatot tartani, mert fáj belegondolni, hogy mennyire magányosak lehetnek és mennyire bezárt helyeken vannak.

[link] Pl. ilyen képeknél is mindig bekönnyezek. A szemükből süt az ártatlanság. És a képeken még talán a boldogságuk is látszik, hogy jól tartják őket, szeretik és gondozzák de én mégis könnyezek. Sőt vannak annyira aranyos képek is amit megmosolygok de közbe ugyan úgy könnyezek.

A jegesmedvéknél pedig teljesen kiborulok.

Pár hete láttam a tv-ben egy jegesmedvékről szóló dokumentum filmet és volt egy "bébi" jegesmedve akit elhagyott az anyukája és felvették végig hetekig a haldoklását és hagyták, hogy éhen pusztuljon. Még azt is felvették amikor ott volt vagy 20-50 rozmár és nem tudott egyet sem elkapni. Ez volt az utolsó lehetősége, de feladta lefeküdt és meghalt. Annyira szörnyű volt. ÉS nem tettek semmit. Én azóta ha egy jegesmedvét meglátok nagyon szomorú leszek.


Leszeretnék "szokni" erről a néha idegesítő szokásomról, mert mások előtt kellemetlen, ha például vendégségbe megyek. Egyáltalán abba maradhat?


2011. máj. 21. 16:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem alapbóv vagy ennyire érzékeny lelkileg ami egyáltalán nem baj.
2011. máj. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
*alapból
2011. máj. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

én is ilyen vagyok, és nem tudok megváltozni. egyszer láttam egy állatkínzást a neten, és nagyon sírtam. egy állatot élve nyúztak meg a szőréért. a barátaim kinevettek, és mondták, hogy ez azért jó, mert így jobb lesz a szőrme... el nem tudom mondani, hogy akkor miket gondoltam ezekről az emberekről...

ne szégyelld, hogy ilyen vagy!!!! nincs ezen mit szégyellni.


a másik, hogy nekem nem volt tesóm, meg barátaim se nagyon. a legjobban a kutyusomat szerettem, vele nőttem fel. szép kort élt meg, de amikor meghalt, hónapokat sírtam, és amikor meglátok egy ugyanolyan fajtájú kutyát, mint amilyen ő volt, mindig elkezdek sírni. de ha csak rá gondolok, már akkor... pedig már eltelt 10-15 év.

én is nagyon érzékeny ember vagyok. nagyon nagyon szeretem az állatokat, legyen bármilyen, és nem szégyellem ezt.

bőrkabátot pl soha nem vennék fel, és ami a durva, hogy elkezdtem a hústól is emiatt undorodni, mert sajnálom, hogy ezért ölik meg őket. sokan nem értenek velem egyet, vagy nem értenek meg, de nem tudok mit csinálni magammal, ilyen vagyok.

2011. máj. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Bőr és Szőrmefeldolgozást is tanultam és nálunk is leadták azt a videot amin mosómedvékről élve tépték le a szőrt. Sőt Perzsa macska nyúzást is láttam.

Volt aki hányt a mosómedvés videónál. Voltak akik napokig nem tudtak enni, ezek közé tartoztam én is.

2011. máj. 21. 18:11
 5/11 anonim ***** válasza:
ugyan azt a videót láttuk akkor. én sem tudtam enni, de még kajára nézni se... és ezen nevettek az akkori "barátaim"...
2011. máj. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
azt elfelejtettem, hogy ha már ilyeneket tanultál, tényleg jobb így a szőrme minősége? tényleg ezért csinálták?
2011. máj. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
igen
2011. máj. 21. 19:09
 8/11 anonim ***** válasza:
Jobb a szőrme minősége ha élve nyúzzák le? Mitől, ha megölik előtte mitől lesz rosszabb ha csak utána nyúzzák le. Mert kétlem hogy az a néhány perc annyit számítana.
2011. máj. 22. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Őszintén ugyan ezt kérdeztük a tanártól miután mind ezt megtudtuk. Elmondta a választ is, de már nem emlékszek és annyira igazságtalanságnak tartottam, hogy nem fogadtam el. Tényleg fogalmam sincs miért, nem emlékszek. Sikerült elfelejtenem.
2011. máj. 22. 22:42
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is bekönnyeztem, ezek nagyon édesek! Áhh nincs ezzel gond szerintem, anyám meg pl. könyveken meg filmeken bőg, én meg azokon nem tudok. Mindenki másra érzékeny szerintem.
2011. máj. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!