Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan szerezhetnék barátokat?

Hogyan szerezhetnék barátokat?

Figyelt kérdés
Egy 17 éves,félénk lány vagyok.Kisebb koromban sok barátom volt,de mivel mind más gimibe mentünk,megszakadt a kapcsolat.Az osztályból nincs sok barátom,csak egy lánnyal vagyok jóban,de vele is csak ott,sulin kívül nem találkozunk.Van egy legjobb barátnőm,de vele jó,ha negyed évente egyszer tudok találkozni,mivel nagyon elfoglalt.Olyan rosszul érzem magam,nagyon egyedül vagyok.Nincs kivel beszélgetnem,állandóan itthon ülök.Tudnátok ajánlani valami jó módszert,hogyan keressek/szerezzek barátokat?A válaszokat előre is köszi. :(
2011. máj. 22. 16:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Budapesten laksz? Egyébként járj el pl. sportolni, ott is lehet embereket megismerni:)
2011. máj. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem,de nem lakok messze.
2011. máj. 22. 16:36
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia.. Velem beszélgethetsz, ha gondolod, írj e-mailt:] De ha nem, akkor elmehetsz valamilyen tanfolyamra, ahová többen járnak, pl. ha szeretsz rajzolni, akkor keress olyat. Bulizni is elmehetsz, ha olyan fajta vagy. Persze a neten is találhatsz barátokat, akár külföldieket is, ezzel csak az a gond, hogy velük nagy valószínűséggel nem fogsz találkozni.

Meg tudlak érteni, amikor külföldön éltem másfél évet, nekem sem voltam barátaim, csak az iskolában pár ember, akikkel együtt lehettem, de őket nem hívnám azért igazán barátnak. A végefelé (mielött eljöttem) ismertem meg egy lányt, őt nagyon szeretem, még tartom vele a kapcsolatot. De a lényeg, hogy nagyon egyedül voltam ott, ráadásul már azért is kivülállónak éreztem magam, mert ha megszólaltam, hallhatták az akcentusom, és ebből sokaknak az jött le, hogy na ez hülye. Nem is lettem jóban angolokkal:D A barátnőm is filipino volt, ő is csak pár hónapja költözött oda.

De regisztráltam egy ilyen netes-nyelvtanulós oldalra, "megismertem" sok embert, főleg kínaiakat és koreaiakat, mert ezeket a nyelveket tanulom, két emberrel nagyon jóba lettem, volt, hogy órákon át beszélgettünk. Szóval, ha nagyon nincs más, ezt is megpróbálhatod.

Nekem, mióta hazajöttem, jobb lett, mert itt ugye alapból voltak barátam, főleg a legjobb barátnőmre számíthatok, de szerencsére vele közel lakunk egymáshoz. Ahogy elöttem írta valaki, sportolni is elmehetsz, ha neked bejön, mondjuk én is jártam régebben, és utáltam, de hát ez van:]

Egyébként is, biztos mégy majd egyetemre, vagy ha nem, akkor dolgozni, ott is sok új embert meg fogsz ismerni, szóval elöbb-utóbb lesznek barátaid. Ha végképp nem jönne össze, akkor is találj valamit, amit szeretsz, ami elfoglal, tanulj nyelvet, rajzolj, fényképezz, csinálj videókat, olvass, stb., utazni is elmehetsz talán késöbb, akkor is meg fogsz ismerni embereket!

Remélem, rendbe jönnek majd a dolgok, kitartást, és mégegyszer mondom, nekem írhatsz, ha szeretnél valakivel beszélni:]

2011. jún. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!