Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nincsenek barátaim, még...

Nincsenek barátaim, még haverjaim sem. Nem tudom mit kellene tennem.5. osztályos korom óta magányos vagyok. Már teljesen felemészt ez az egész. Hogyan szerezhetnék barátokat?

Figyelt kérdés
Akkor hozzászoktam a magányos helyzetemhez(5. o), de amikor jött a gimi, akkor meg már féltem az ismerkedéstől, mert kialakult bennem az a visszahúzódó hajlam. Így telt el másfél év.10. félévben bizonyosodott be az, hogy nagyon jó lenne már egy barát. Akkor bizony nagyon rágörcsöltem a témára, minden áron próbálkoztam ott lenni a közösségben, de még mindig semmi. Tudom , az első benyomás a legfontosabb, de ezt elszúrtam.Itt a nyár, bele fogok dögleni az unalomba megint. El fog telni az egész fiatalkorom ezzel a sz*rral. A pszichológusom sem tudott rajtam segíteni. Úgy érzem lassan megőrülök itthon... 17/F
2011. jún. 17. 02:04
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
55%
Ja kb velem is ez van bár nekem van egy csomó tesóm...miért nem próbálsz meg a sulin kivül máshol is ismerkedni??vagy kezdésnek interneten??egy csomó helyen lehet ismerkedni,koncert stb..ha meg elszúrod akkor se történik semmi,újrakezdheted...sztm megér egy próbát...
2011. jún. 17. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
85%

Vannak módszerek ennek az állapotnak a felszámolására, de mindegyik hosszadalmas, következetességet kíván.

Először azt kellene megpróbálnod tudatosítani Magadban, hogy bármibe is kezdesz, ritkán hoz azonnali eredményt.

A barát keresése olyan témakör, ami lehet hosszútávon kamatozó, de rá is nyomhatja az ember életének egy egész szakaszára a bélyegét, ha hibásan választja meg a barátját.

Szóval, az első az önuralom, a türelem, a hit egyfajta egyvelegének "befogadása".

Itt egy elágazáshoz érkezel:

Vagy kimész az emberek közé - és "megmutatod magadat", (esélyt adsz nekik arra, hogy szóljanak hozzád, - amire lehet válaszolni);

Vagy maradsz a szobában - és interneten kezdesz el ismerkedni emberekkel.

Az internet esetében annyival "könnyebb" a helyzeted, hogy - "in medias res", - azonnal abban a témakörben tudod elkezdeni a veled azonos hullámhosszon gondolkodó embertárs megkeresését, amihez értesz, amit szeretsz, ami szellemi értéket képvisel számodra.

A nehézség viszont az internet anonimitásában, - névtelenségében, személytelenségében - van, - nem tudod, hogy valójában úgy gondolkodik-e az ember, akivel társalogsz, mint ahogyan "előadja magát" írásban, - sokat jelent az, ha az ember látja a beszélgető partnerének a gesztusait, szokásait, reakcióit, és a szemébe tud nézni annak, akivel beszélget.

Többek között ezeket kell Magadban "tisztába tenni", mielőtt bármi komolyabba is kezdenél.

A társaság - személyes - keresésének sokféle módja van.

Járhatsz koncertekre, előadásokra, klubokba, sportegyesületek tagjaként is lehet barátokra szert tenni.

Vannak - előre meghirdetett - turistautak is, - amelyek nem feltétlenül Rómánál kezdődnek, csak a Börzsönybe invitálnak, - ott is lehet megismerni embereket.

Javaslom, gondold át, amiket leírtam itt Neked!

Kívánom, hogy a személyiségednek legmegfelelőbb döntést sikerüljön meghoznod!

Egyet viszont ne tegyél: Ne nyugodj bele ebbe az állapotba, mert "Az ember társas rém!", - valós a veszélye annak, hogy egy idő után visszafordíthatatlanul "Magadba fordulj"!

2011. jún. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
73%
Én is így vagyok..azért nincs barátom mert kevés az önbizalmam.De,ha akarod beszélgethetünk^^
2011. jún. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:
Köszi, köldtem privit az msn címemmel.
2011. jún. 20. 01:23
 5/40 anonim válasza:
57%

én nem tudom hogy vagytok vele de egész jól el vagyok magamban. nincs szükségem barátra nem is tudom miért xd

van az erős gondolkozásom:p és elég éret agyam van hogy el tudjak gondolkozni mindenen pl csaj ugy meg ijesmi szoval nekem nem kellenek :p pedig 14 éves vagyok

2011. jún. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:
Hát én is így gondolkodtam, nekem 15-16 éves koromra jöttem rá hogy ez hiba. Lehet, hogy neked is így lesz :(
2011. jún. 23. 02:07
 7/40 anonim ***** válasza:
69%

Én is így vagyok ezzel. Én is visszahúzódó vagyok és nekem sincsenek se barátaim, se haverjaim még ismerőseim sincsenek.

Tavaly nyáron 17 évesen én már majdnem beledöglöttem az unalomba most is ugyanez van. Nem sokáig fogom már kibírni.

2011. júl. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Most 18 éves vagyok, de a helyzetem sajnos alig változott. Most vannak pár ún. "haverom" ( persze ők is "lúzerek") ugyanebben a ciőben járnak mint én. De csak a suliban.Ráadásul bejárós mind. Itthon még mindig megfulladok szó szerint a magányban. 18. szülinapomra megleptek páran, de a legtöbbjük el is húzott a buli előtt. Akik maradtak, mondták hogy milyen jófej vagyok meg stb, meg hogy félreismertek stb... De következő héten folytatódott minden, mintha meg sem történt volna a buli. Persze a buli alatt szarul éreztem magam, mivel olyan emberek , meg lányok szóltak hozzám akik eddig magasról szartak a fejemre meg csesztettek. Elegem van már ebből az egészből , érettségi előtt nem lehet már iskolát váltani. Remélem az egyetemen majd lesz baráti köröm , és végre életet élhetek. És végre tehetek az egész volt osztályomra majd. Osztálytalálkozón se számítsanak rám. Szalagavatón sem sikerült párt szereznem a tánchoz, ott fogok égni mint a Reichstag a sor végén. Remélem a magányosságból eredő mániás depresszióm nem fog kihatni az érettségimre és a további életemre. Én mindent megpróbáltam... Bocsánat a hosszú szövegért.
2012. nov. 3. 23:57
 9/40 anonim ***** válasza:
80%

Oh ne parázz... én lassan 27 vagyok és egy darab barátom sincs vagy 13 éve. De én aztán nem fogok senki után sem teperni. Kur\/a jól le tudom kötni magam, nincs is igazából időm mások hülyeségeire :D Nincs barátom, de van csajom, néha m3gdug0m, jól érzem magam, egészséges vagyok, megvan lábam-kezem a többit meg ki nem szarła le :D

Ne görcsölj ennyit! Béke van haver;)

2012. nov. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim válasza:
92%
Velem is ez van 14-16 éves korom óta... Én is visszahúzódó vagyok és nekem sincsenek se barátaim, se haverjaim még ismerőseim sincsenek. F/19
2012. nov. 14. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!