Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az betegségnek számít, hogy...

Az betegségnek számít, hogy folyton hazudok, és nme tudom megállni?

Figyelt kérdés
Van, amikor elmesélek valakinek egy történetet, esetleg egy álmot, és nem bírom ki, hogy ne színezzem ki valami izgi infóval. Akkor nem is gondolok rá, csak úgy jön, és valahogy azt érzem, ha nem mondom, akkor nem lesz olyan érdekes a sztori. És ez majdnem minden "sztorizgatásnál" így van. Aztán amikor befejeztem, olyan bűntudatom van, és ugy elmondanám mindenkinek, hogy : bocsi, ezt most csak hozáttettem. Ez ellen mit tudok csinálni? Próbáltam "leszokni" róla, de nem tudok. És ez egy betegség? Pszihológushoz kéne vele forduljak, vagy annyira nem vészes?!
2011. máj. 23. 20:40
 1/5 anonim ***** válasza:

fordulj

kényszeres hazudozás van ilyen betegség

2011. máj. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mondjuk még eléggé fiatal vagyok (14 éves) és nem tudom, hogy ez gyerekkorból ragadt-e rajtam. A pszichológus nagyon ijesztőnek tűnik...
2011. máj. 23. 20:49
 3/5 anonim ***** válasza:
Pszichológushoz kéne menned. Én is tudnék színezni a sztorikon, de meglehet állni. Menj el pszichológushoz, mielőtt elfajul!
2011. máj. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
A pszichológusok nem ijesztőek. Komolyan. Én is annak készülök. :) Ha más nem, arra jó, ha elmész, hogy ő el tudja dönteni, betegségről van - e szó (és akkor segít), vagy egyszerűen csak élénkebb a fantáziád, mint az átlagé.
2011. máj. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
akkor valószínű annál maradok :)) köszönöm szépen a segítséget!!! :)
2011. máj. 24. 17:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!