Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek mennyire függ...

Szerintetek mennyire függ össze az IQ-szint azzal, hogy milyen jól tudod megállni az életben a helyed?

Figyelt kérdés
Ugyan én még csak egyetemista vagyok, munkahelyem még nincs, de a suliban eddig nagyon jól megálltam a helyem, nagyon minimális tanulással értem el kiváló eredményeket, a környezetemben élők mind arról beszélnek, hogy milyen könnyen fog az eszem, könnyen tanulok, nekem milyen könnyű, évfolyam első vagyok stb. stb. Lassan már kezdett idegesíteni a dolog, a mensa honlapján pedig végeztem egy IQ-tesztet, ami biza átlagon aluli lett, 96. Most akkor ez hogy függ össze?
2011. jan. 18. 10:08
 1/1 anonim ***** válasza:

Azt hiszem a mensa honlapon is írják, hogy az IQ nem arányos a tudással, főleg nem a szorgalommal.


Talán inkább a logikához és a gyakorlatiasabb dolgokhoz kapcsolódik. Legalábbis így rémlik nekem.


Talán Te egy olyanfajta vagy, akire az elméleti dolgok könnyen ragadnak, és ezért suliban "éltanuló" vagy.

Ki tudja. Mindenesetre ezen ne csüggedj, hogy nem úgy sikerült egy iq-teszt...!


Én pl tudom magamról, hogy az ilyen szólás-mondásos értelmezős feladatokban szoktam nagy hibákat véteni vagy legalábbis sokat gondolkodni. Míg a geometriai, rajzos, stb feladatokat a kisujjamból vágom, vagyis első ránézére képben vagyok. Aztán vannak a számsorozatos példák, azt se mindig vágom.

Ez függ a teszttől is, hogy melyik feladatok vannak túlsúlyban pl.


Nekem amúgy 30évesen úgy, hogy ezer éve nem csináltam ilyen tesztet, a mensa tesz 131 lett. Anno suliban rossz jegyeim voltak, mert sosem tanultam, csak mindig utolsó percben. Mondjuk akkor ment is könnyen, de időhiányban... Szóval lusta voltam és nem használtam ki az agyam.

És az életben való boldogulás? Hát sajnos szenvedek mindenen, most nem használok ki minden lehetőséget. Avagy ne aggódj, nem az IQ-eredményed szerint fogsz boldogulni!

:-)

2011. jan. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!