Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek mit jelenthet az...

Szerintetek mit jelenthet az álmom? Lent kifejtek pár részletet, amire emlékszem.

Figyelt kérdés

Az álmomban biciklivel mentem, és az, akit szeretek elrobogott mellettem motorral. Megláttam, hogy a vádlijára van tetoválva egy kb. 10 cm-es tulipán(színes), és egy feleakkora sas (fekete). Egy másik részletben, ahol ő szerepelt, a bal kezemen lévő gyűrűsujjamon kifestette a körmöm valamilyen csillámló körömlakkal, és mutatta, hogy az övé is ki van festve, és könnyen lejön. És lehúzta a körméről, mintha csak valamilyen fólia lenne.

(ő is nő, és én is)


2011. máj. 25. 13:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Ne a (volt) álmodon gondolkozz hogy mit akar jelenteni... Az elméd mindent érteni akar... Időpocsékolás! Csinálj valami szépet, valamit amit szeretsz :) (De ha álomfejtő akarsz lenni, akkor visszaszívom...)
2011. máj. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az én álmaim mindig segítenek ráébreszteni valamire, ezért vagyok rá kíváncsi, mert ezt nehéz megfejteni...
2011. máj. 25. 13:11
 3/9 anonim ***** válasza:
Az álmod arra akar utalni h leszbikus vagy?
2011. máj. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem utal, nem vagyok az, csak szerelmes. De tisztában vagyok azzal, hogy szeretem. Ha ilyen egyszerű lenne, nem kérdezném.
2011. máj. 25. 14:40
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a nő vagy és szerelmes vagy egy másik nőbe, az azt jelenti h leszbikus vagy.
2011. máj. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az agy nem az érzések szerint állítja össze az álmokat, hanem a feldolgozott adatmennyiség után megmaradt emlék képek szerint.
2011. máj. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Itt most arról van szó, hogy az álmom mit jelent, nem arról, hogy mi a valóság.


Az utolsó válaszadónak ellenben köszönöm az értelmes választ, mert - még ha nem is erre voltam kíváncsi, legalább - használható információt adott.


De így is felmerül egy kérdés: ha valós emlékképekből alakul ki az álomkép, akkor mi alapján párosulnak a dolgok? Szerintem ezek a képek szimbólumok, és nem véletlenül párosulnak úgy, ahogy. Kicsit elvontan hangzik, de én látok benne rációt.

2011. máj. 26. 05:36
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen, minden szimbólum az álmokban.

És a szimbólumok igazi jelentése a Te élettapasztalatod alapján adódik. Vagyis mi, itt csak fecseghetünk, lövöldözhetünk hogy nekünk mit jelentene ez az álom, de a Te álmod a Te élettapasztalatod elemeiből épül fel (egészen a kisgyermekkorig, talán régebbről is). És mi mit tudunk rólad? Mit tudunk a múltadról, hiedelmeidről, értékeidről, szokásaidról, vágyaidról? (Költői kérdés)

De igazából a legtöbb ember önmagát sem ismeri igazán...

2011. máj. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igaz. :)


Már utánajártam, köszönöm a válaszadóknak. :)

2011. máj. 27. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!