Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Vannak itt olyanok akik...

Vannak itt olyanok akik hisznek abban hogy az életet élni kell, és csak is az számít hogy boldogok legyünk? Mert akkor lenne pár kérdésem.

Figyelt kérdés

Sokat hallom, meg sokat olvasok arról hogy az életet élni kell, és csak az számít hogy boldogok legyünk az életben.

Pl ha van egy munka amit nem szeretünk akkor azt jobb ott hagyni mint olyat csinálni amit nem szeretünk, és ettől boldogtalanok vagyunk.

De hogy lehetne ezt a való életben elérni? Ha pl felmondok akkor nincs pénzem, nem tudom fizetni a számláimat, legrosszabb esetben új munkát se találok.

Pl szeretném körbe utazni a világot, megismerni magam, rájönni mit akarok az élettől, szeretnék szórakozni, szeretném azt tanulni ami érdekel. De úgy látom hogy erre csak az képes akinek a családi helyzete megengedi. Én szegény családból származom, és köteles vagyok megfelelni az elvárásoknak, de úgy érzem mint ha börtönbe lennék, mint ha nem halad az életem sehova. Szeretnék én is mindent ott hagyni és élni, utazni, szórakozni emberekkel ismerkedni. Persze ha keményen dolgozok lehet megtehetném, de az ellent mond azzal hogy azt csináljam amit szeretek.


2011. máj. 27. 20:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Érdekes, én pontosan ebben a helyzetben vagyok 1 fatális különbséggel:

én másokat akarok boldoggá tenni :) de ugyanúgy fogalmam nincs hogy fogom ezt összehozni pénzkereséssel...

De hiszem hogy hajléktalanul szabad lenni jobb mint szarrá keresni magam egy olyan munkával ami kiszívja belőle az életerőt mert utálom csinálni...

2011. máj. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

én hiszek benne, de én ezt az egészet úgy kezdtem el, h még egy kicsit szenvedtem...

nagyon sokat dolgoztam de sok pénzt is kerestem, utáltam, h minden nap hajnali 5kor keltem, és hajnalban feküdtem le aludni, de boldog voltam, mert tudtam h van egy célom amit muszály elérnem, mert különben boldogtalan leszek...

szóval átvészeltem azt a két évet amit végig güriztem és most teljesen boldog vok, azt csinálom amit szeretek, és van pénzem, vannak barátaim, van egy pasim és teljes az életem, pedig nekem sem volt anyagi hátterem, mert nagyon szegény családból származok

2011. máj. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!