Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tehetnék, hogy magabiztosa...

Mit tehetnék, hogy magabiztosabb legyek, és elfogadjam magam?

Figyelt kérdés

Nem tudom elfogadni magam! Az én szemszögemből rondának, kövérnek tartom magam, és el sem tudok képzelni a későbbiek során egy párkapcsolatot. Ma a barátnőm elvitt egy bevásárlóközpontba, hogy felvidítson, de csak mégrosszabb kedvem lett. Néztem, ahogy felveszi a ruhákat, és milyen jól állnak neki. :( Nem ezt sajnálom, hanem azt, hogy szerintem soha nem leszek olyan mint ő. :\'(

Különben 13/L vagyok.


2009. márc. 18. 17:24
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja, és különben a csaj nem tudja, hogy mi volt a bajom,miért voltam olyan kedvetlen.
2009. márc. 18. 17:37
 2/8 anonim ***** válasza:

Az én helyzetem is hasolnó kicsit.

Nem vagyunk szakemberek,tehát tuti módszert nem tudunk mondani.

Egy örök igazság:az élet azért szép,mert különbözőek vagyunk.Gondolj bele,ha egyformák lennénk,mi lenne izgi az életben?

Egyébként én is önbizalomhiányos VOLTAM.mostmár eljutottam odáig,hogy elhiggyem hogy én is szép vagyok,akkor is ha nem nekem van a legnagyobb mellem és a legjobb popsim.Mert mindenkinek vannak szép oldalai,csak meg kell találni és kihangsúlyozni.Írd össze mit szeretsz magadon,és mit nem.Amit nem azt próbáld megváltoztatni amit szeretsz azt hangsúlyozd ki.

Sok sikert!

14/L

2009. márc. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De hát... Amikor már éppen sikerül magam elfogadni, és szeretni, akkor valaki megbánt. Nem a kinézetemre, hanem csak úgy. Akármivel. Akkor lerombol bennem mindent amit felépítettem, és kész. Van, hogy viccnek mondja, de én sokszor még azt is komolyan gondolom.
2009. márc. 18. 17:54
 4/8 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Nyugi,nem fog rögtön egyik napról a másikra menni a dolgo.

Nekem is idő kellett hozzá,pl az egyik fiú oszt.társam eddig hozzám sem szólt csak ha cikizni akart.Mostmár köszön is,bár nem mindig,de szépen haladok afelé,hogy ne cikizzen.Mostmár egyáltalán nem szokott:)

A legfontosabb,hogy Te elhidd,mert hiába hiszi el más ha te nem.Legyen akaraterőd,és ne foglalkozz azzal hogy más cikizz!:)

Sok sikert!

2009. márc. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Hidd el, Te is biztosan szép vagy! Lehet, hogy szép a szemed, a mosolyod, esetleg a hajad és ez már pont elég lesz annak, aki majd Téged választ! Lehet, hogy közhely, de igaz, hogy szépség belülről fakad. Ha Te magad is elhiszed, hogy szép vagy, lesz önbizalmad és ezzel egy olyan kisurgázást kölcsönzöl magadnak, ami jó hatással lesz a környezetedre is!


Lehet, hogy akiről Te azt állítod, hogy szép, ő egyáltalán nem elégedett magával: lehet, hogy hosszabb combokat szeretnek, vagy épp kisebb melleket!


Egyébként még csak most vagy a kamaszkor kezdetén és rettenetesen sokat fogsz még változni!:) Ha pedig van egy kis felesleged, a későbbiekben( nem most(!), hiszen most még nagyon nem szabad fogyókúrába kezdeni) leadhatod.


Addig dolgozz azon, hogy el tud magadat fogadni, tisztába jöjjél az értékeiddel és törekedj arra, hogy minnél több jó tulajdonságod legyen!


-Tündérlány(17)-

2009. márc. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ksözi Tündérlány! Már sokat olvastam a válaszaidat! Nagyon optimista ember vagy ám! Én a fordítottja, de azért megfogadom az összes tanácsot :)
2009. márc. 18. 21:37
 7/8 anonim ***** válasza:

Az egész probléma, a legelső mondatodból fakad.

"Nem tudom elfogadni magam!"

Ameddig saját magad nemtudod elfogadni, hogyan várod el pl egy fiutúl, hogy ő elfogadjon?

rondának & kövérnek érzed magad..Miért érzed magad kövérnek?Esetleg széles a csípőd?Vagy nagy a popsid?Vastagak a combjaid?Ezeket optikailag már mind lehet kisebbíteni.Ha széles a csípőd,a lábaidon legyen (mondjuk egy színes harisnyával a hangsúly) Ha vastagak a lábaid, vagy nagy a popsid, egyszínű és semmiképp nem koptatott farmert vegyél fel.Miért érzed magad rondának?Esetleg széles az orrod,vagy nem szép formájú a fejed/füled,kicsik a szemeid,sok a pattanásod?Ezeket mamár optikailag néhány mozdulattal simán megváltoztathatod.A széles orra kenj legalulra kicsit sötétebb korrektort, a fejformáddal kapcsolatban kérj tanácsot egy fodrásztól, hogy milyen hajjal tudná neked ellensúlyozni.Esetleg ne copfozd a hajad,ha nem előnyösek a füleid.Szemedre kenj nagyon halványan világis szemhéjpudert,és máris optikailag nagyobbnak tűnik,pattanásokra annyi féle krém van..Súlyos(abb) esetben bőrgyógyász.

Eze persze mind-mind csak tanácsok.Nem tudom, hogy miért érzed magad kevésbé szépnek,ezért is írtam le néhány dolgot, hátha kínos leírnod, mi is a baj veled szerinted.Ha nem,akkor írd le,hogy mit érzel hátránynak magadon,és úgy könnyebben tudok/tudunk segíteni.

Am ne is akarj olyan lenni mint a barátnőd, csinálj magadnak egy saját egyéniséget!Írd le,hogy milyen ruhák,kiegészítők,hajtípusok(/színek),esetleg (smink) bár 13 évesen kicsit korainak gondolom,de 2009-ben nem lepődnek meg egy DURVÁN kisminkelt 10évesen sem..(..sajnos..)

Tehát, látatlanban ennyit tudok segíteni, de ha kicsivel több mindent megosztanál velünk, többet tudnánk.

És ne felejtsd el:a szépség(mint miden más)relatív.Tehát ami X-nek szép,Y-nak nem,és ez így fordítva.

A párkapcsolatok miatt meg ne aggódj.Tudod, XY!És még nagyon-nagyon fiatal vagy..

2009. márc. 19. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azok a személyek szoktak magabiztosak lenni, akik kezdettől fogva érzik a környezetük, szülők, rokonok, testvérek stb. felől a szeretetet és az elfogadást. Ők bármilyenek lehetnek, mert ők szépek maguknak, ők a többieket is magukhoz mérik, és mindig saját magukat találják szebbnek.

Viszont akik kicsi koruktól kritikákat kapnak a környezetüktől, állandóan nevelik, egreszcírozzák, figyelmeztetgetik őket a szülők, szomszédok, rokonok, bárki, azok saját magukat állandóan kritizálják, elégedetlenek magukkal. Ők mindig másokhoz mérik magukat, és az összehasonlításnál mindig a másik embert találják szépnek, saját magukat csúnyának.

Vígasztalásul sokat esznek, és ettől elhíznak. A mozgáshiány és a szomorúság az arcukra ül, és ettől kevéssé szimpatikusnak, sőt csúnyának látszanak. Így a helyzet egyre rosszabb.

Ha ezt felismered a saját magad esetében, akkor már az első lépést megtetted. A további lépésekről írok, ha megint kérdezel. Zsu.

2009. márc. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!