Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnám elfogadni a...

Hogyan tudnám elfogadni a kiscicám halálát?

Figyelt kérdés
már egy fél éve elment de sehogyansem tudok belenyugodni... hogyan tudnám elfogadni?
2009. márc. 23. 12:47
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Sajnálom szegény cicád...én mikor meghalt a kutyusom végig gondoltam még egyszer mit jelentett nekem, kisírtam magam, és eltemettem magamban. Elraktam nagyon sokáig róla minden képet, mert nagyon fájt ránézni is. Aztán vettem egy új kiskutyát, és az segített. Most már rá tudok nézni a képekre, de ő valahogy olyan távolinak tűnik, és a kutyus aki most velem van, ő a jelen. Meg kéne próbálni egy másik cicával, mert segít, hidd el..anyukám addig minden nap sírt, amíg meg nem lett az új kutya. Mióta van kit szeretnie, azóta csak néha emlegeti a régit..
2009. márc. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

Mi már két kutyulit temettünk el. Nagyon fájt, napokig sírtunk, de vígasztalt hogy nem szenvednek. az egyik végelgyengülésben halt meg a másikat el kellett altatni, már alig mozogtt, alig evett. 11 évesek voltak mindeketten. Ma már érdekes nézni a képeiket, és szeretettel gondolok rájuk. Az előttem szólóhoz csak azt tudom írni, amit ő.....engedj közel magadoz egy másik kiscicát...akát menhelyest.


Nem tudom miért halt meg a te cicád, de gondolj arra, hogy nálatok jó dolga volt!


Fel a fejjel! :-)

2009. márc. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Volt egy kutyusom, 14 év után elaltattuk, mert már nagyon öreg volt és nagyon beteg. Engem nyugtat az, hogy már jó helyen van, nem szenved tovább. 2 éve volt, de még mai napig sírok ha eszembe jut. Apán 12 kilót fogyott a kutya halála után, annyira szerette, családtag volt. Majd vettük egy másikat, és mindenki megnyugodott, most ő a szemünk fénye. Vegyél egy másik cicát, biztos fog segíteni.
2009. márc. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Fogadd el,hogy ez az élet rendje.Az állatok,és mi is meghalunk 1x! Semmi nem tart örökké.Gondolj a szép dolgokra,és ne arra,amikor,és ahogy "elment". Biztos a kiscicád a "cicamenyországba " került,és ott jó érzi magát.Ne búslakodj,az életnek mennie kell tovább,még ha fáj is a hiánya!:)
2009. márc. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
3%
egy q.va macska volt. vegyél másikat.
2009. márc. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%

Nekünk az egyik cicánk 8 éve halt meg, a másik (az előző cica testvére) 2007 októberében. A mai napig sírok, ha rájuk gondolok, de az első cica halálánál a tesója segített kicsit feldolgozni, a másiknál pedig a mostani cicánk, és a kutyusom.

Szerintem teljesen feldolgozni sehogy sem tudod majd, de azért vegyél egy másikat, hátha segít egy picit.

2009. márc. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
van másik cicám! 2 felnőtt nőstény... csakhogy 5 cicus pusztult el mind a 2 nősténynek volt 2 kiscicáj és jöttt egy kóborcica... elvitteőket a macskanátha.... :'(
2009. márc. 24. 09:07
 8/10 A kérdező kommentje:
egyébként ezt a vegyél újat és jó lesz hozzáállást azért nemszeretem mert az olyan mintha meghalsz szüleid 2 napig siratnak aztán csinálnak egy új gyerkőcöt és már rád se hederítenek ha ránéznek 1 fényképedre.... ez a mód nagyon rossz felfogás.... mintha semmitsem érne az hogy ő létezett... én inkább megőrízném őt a szívemben...
2009. márc. 24. 09:12
 9/10 anonim válasza:
Az én szüleim sok éve (mikor még én meg a bátyám se voltunk)találtak Erken 4 cicát az árokban.Hazavitték,és megtartották őket.Aztán ahol most is lakunk oda költöztek,aztán ahogy teltek az évek,3macska sajnos meghalt.1maradt,aki már nagyon szenvedett,mert 18éves volt.nyáron lettvolna 19.Amikor már télleg nagyon rosszul volt,elvittük elaltatni,persze azelőtt sokat jártunk vele állatorvoshoz.Eleinte nagyon sokat sírtam és reggel is mindig arra éberdtem,hogy már nincs velünk a cicus.Szerintem csak az idő múlása segíthet,mert kb.2,5éve pusztult el,de még mindig sokszor eszembejut hogy már nincs velem.
2009. márc. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nekem is meghalt a cicám (még régebben) és az sokat segitett hogy kisirtam magam de gondolj arra h szép élete volt csak az a kár h ilyen korán vége
2009. márc. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!