Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A gyerekkori élmények tényleg...

A gyerekkori élmények tényleg ennyire meghatározóak? Miért nincs önbizalmam?

Figyelt kérdés

Általános iskolában alig voltak barátaim, csúnya voltam, csúfoltak, nagyon gátlásos voltam. Jól tanultam, de soha nem voltam a legjobb semmiben.

Aztán jött a középiskola. A gátlások megmaradtak, nehezen barátkoztam, a 30 fős osztályból 3 lány van akivel szoktam beszélgetni és a barátaimnak nevezhetem őket. A többiekkel nem is vagyok igazán jóban.

A külsőmmel kapcsolatban most már szinte csak pozitív visszajelzéseket kapok. A fordítási versenyeket megnyertem, legrosszabb helyezésem a 2. volt 4 év alatt. Érettségi vizsgám a 3. legjobb osztályszinten. Két nyelvvizsgát letettem.

... És mégis azt mondom, hogy nincs elég önbizalmam. A fordító versenyeken úgy indultam mindig hogy szeretek fordítani de úgysem lesz az enyém a legjobb. Nyelvvizsgára a pénzt megkaptam egy alapítványtól így úgy gondoltam hogy nincs mit veszítenem, de úgysem fog sikerülni. Érettségire úgy számoltam, hogy 3-as 4eseket kapok legfeljebb.

De osztályfőnököm nagyon támogatott és ő beszélt rá mindig mindenre hogy vágjak bele, mindig biztatott. Most viszont leérettségiztem, nem támaszkodhatok rá többet.

Szerintetek jó ez a hozzáállás? Igazából még hátrányom nem igazán lett belőle, hogy pesszimistán láttam a dolgokat. Csak az a gond, hogy nincs elég önbizalmam, és ez mégiscsak zavar, miközben tudom én is, hogy bízhatnék magamban jobban, mert nem rendelkezem rossz képességekkel. Főiskolán viszont biztos, hogy megint elbújhatok, mert lesznek nálam sokkal okosabbak, ami persze természetes, csak akkor megint az lesz, hogy nem "merek" és másokhoz fogom hasonlítgatni magam. Nem tudom magamat értékelni. Szerintetek tehetek valamit ezellen?


2011. jún. 20. 12:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen.Hitesd el magaddal,te szép vagy mások szerint.Legyél magadnak is szép!

Okos vagy nagyon és versenyeket nyersz.Indulj versenyeken és törekedj arra,hogy a legjobb legyél ne beszéld be magadnak,hogy rossz vagy mindenbe.Ezeken csak te tudsz változtatni ha hiszel magadban!

2011. jún. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
jobb lesz ha együtt élsz azzal a tudattal hogy MINDIG VANNAK JOBBAK.
2011. jún. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
ezt tudom. nem az a baj, hogy én akarok a legjobb lenni. nem akarok, csak értékelni akarom magamat és egy kicsit bátrabb lenni, ami nem megy.
2011. jún. 20. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!