Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csinálnátok, ha a "gyerekk...

Mit csinálnátok, ha a "gyerekkori álmotok" elérhetetlen lenne?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy kb. 10-11 éves korom óta tudom mi szeretnék lenni, kisebb kihagyásokkal mindig is ez volt a célom/álmom. Viszont sajnos nem ismerem a megfelelő embereket, akikre szükségem lenne, és fogalmam sincs hogyan kerülhetnék kapcsolatba velük. Viszont életem során nem egyszer volt már olyan, hogy valamit akartam, és az élet csak úgy elém sodorta a lehetőséget. Nem hiszek a sorsban vagy ilyesmiben, szóval úgy gondolom véletlen volt minden alkalom, egyébként alapból szerencsés vagyok ilyen téren (de mondjuk ezek hosszútávon jelentéktelenebb dolgok voltak általában). Szóval nem tudom mit csináljak, üljek és várjak hogy majdcsak összehoz az élet a megfelelő emberekkel? Igazából mást nem is tehetek. Van persze B-terv is, amivel úgy érzem ellennék ugyan, de igazából nem az az amit legszívesebben csinálnék...
2011. ápr. 7. 20:40
 1/5 M@x ***** válasza:

Szia!

Én nem hiszek a véletlenekben.

Viszont valamit azért csak tudok: Az álmokat nem szabad feladni! Soha! Hogyha csak ülsz és vársz akkor szerinted megismered a megfelelő embereket? Nem. Megkérdezhetem mi az álmod?

A "B" terv az mindig jó ha van, DE ne az lebegjen a szemed előtt, hogyha nem sikerül akkor van "B" terv!

Ismerkedj olyan emberekkel akik - úgy érzed - tudnak segíteni elérni álmodat. Cselekedj! :)

Nekem is van gyerekkori álmom, és úgy érzem most majd talán el tudom kezdeni az elejét. Olvasgass olyan beszámolókat akiknek bejött az élet. Ebből te is pozitív dolgokat nyersz. Bármit képes vagy megtenni, ha igazán akarod! :)

Sok sikert!

2011. ápr. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Amúgy optimista vagyok meg pozitív általában mindennel szemben, ez az egy ami kifog rajtam. És persze, nem úgy értettem hogy itthon ülök és malmozok aztán majd csak becsenget egyszer valaki hogy ő az emberem. :D Mondok egy példát, egyszer be akartam kerülni nagyon egy baráti társaságba, akik közül senkit nem ismertem, csak pár embert látásból. Nem vagyok az a spontán ismerkedős, szóval nyilván sosem mentem oda hozzájuk csak úgy. Egyszer viszont egy rendezvényen összeismerkedtem valakivel, akiről később kiderült, hogy a társaság tagja, és természetesen bemutatott nekik, aztán onnantól már velük is járogattam ide-oda. És ez csak egy példa.

Szóval általánosságban elmondható, hogy eddig nagyjából mindig megkaptam amit akartam, de nyilván ugye nem lehet erre építkezni, hogy majd ezután is biztos így lesz. Az a baj, hogy fogalmam sincs hol tudnék ismerkedni.

Ha nem baj amúgy nem árulom el az A-tervet, nem szeretek erről beszélni, a bizonytalanság miatt. A B-terv amúgy az, hogy orvos legyek, ezt mondom általában mindenkinek, mert úgy gondolom ezt "simán" megvalósítható dolog, és szeretném ha a környezetem is azt látná, hogy elérem általában amit akarok. (Tudom, ez kicsit felszínesen hangzik, de nem tehetek róla, utálom ha sajnálnak, úgyhogy a bizonytalan dolgokba nem nagyon avatok be másokat.)

A motivációs könyveket amúgy szeretem, szoktam olvasgatni párat. :)

2011. ápr. 7. 22:22
 3/5 Morfologus ***** válasza:

Nekem elérhetetlen is marad :)

Egészségügyi okok miatt...

2011. ápr. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 M@x ***** válasza:

Hát, akkor mást nem tudok tanácsolni minthogy ne add fel!

Ez a legfontosabb. Az "A" tervet gondold úgy, hogy tutira sikerülni fog. Tegyél meg mindent érte. Hidd el sikerülni fog! Csak bízz magadban. Nem ismerlek, úgyhogy nem tudom Téged mi nyugtat meg, de azt tudom mondani, hogy nézz képeket az áhított - gondolom - tevékenységről, keress telefonszámokat, E-mail címeket mindent ami fontos ebből a szempontból. Akár személyesen is kereshetsz ilyen embereket. Ismerősök közül senki másnak nem volt ugyanaz az álma? (Persze akiben megbízol.) Tőle tudnál segítséget kérni.

Üdv.: (Fent a nevem:D)

2011. ápr. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Im nameless esetleg? :)
2011. ápr. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!