Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerinted rossz ember vagyok?

Szerinted rossz ember vagyok?

Figyelt kérdés

Középiskolába járok, 15 éves vagyok. Eddig egy szakközépsuliba jártam, de jövőre egy kéttanítási gimnáziumba fogok. Ez lesz a 3. középiskolám, az első nagyon rossz volt, nem tudtam elviselni az embereket.. itt most jó volt, de többet szeretnék nyelveket tanulni és természettudományokat.

Sok embert nehezen viselek el, egyszerűen idegesítőek. Úgy érzem, néha le is nézem őket. Idiótának tartom őket. Rengetegen utálnak engem, azért amilyen vagyok. Kiröhögöm őket, megalázom, és még szórakozok is rajta. A tanárok és egyéb "oktatók" szavait semmibe veszem, mert nem érdekel. Azt csinálom, amit akarok, önállóan döntök mindenben, mert senki nem mondja, hogy "ne tedd!"

Egyenesen gyűlölöm az embereket, azért amilyenek. A családomat is utálom, az apámat nem láttam évek óta, az anyám iszik. Soha nem fogok segíteni rajta, nem érdemli meg. Senkit nem érdekel, hogy kitűnő tanuló vagyok, hogy versenyeket nyerek meg, és én sem értékelem. Engem senki sem vár, rám senki sem büszke. A magatartásom nagyon rossz. Jövőre javítani szeretnék rajta, de évek óta nem sikerül, így nem tudom mi lesz velem.

Tudom, hogy jól nézek ki, de nagyon idegesít a sok fiú, aki csak a szexet akarja. Mindenki csak a külsőmet látja, fogalmuk sincs milyen vagyok, és mégis azt állítják szerelmesek. Én csak magamnak szeretnék tetszeni.

Tudom, hogy jók a képességeim, és sok mindent elérhetnék, de egyszerűen már nem megy, mintha hiába csinálnék mindent. Utálom a pénzt, de valahol mégiscsak kell. Utálom, hogy nem mehetek el külföldre, mert nincs pénz, hogy nem lehet akármilyen ruhám, mert nincs pénz, és így tovább. Jövőre az egész osztály megy Angliába, kivéve engem. Ez egy borzalmas érzés..

A természettudományok nagyon fontosak számomra, főleg a fizika és a kémia. De mint mondtam, már hiábavalónak látom, hogy bármit is tanuljak.

Annak ellenére, hogy nehezen fogadok el sokakat, vannak emberek akiket nagyon meg tudok szeretni. Azokat, akikben minden megvan, ami bennem nincs. Őszinteség, kedvesség, alázatosság.. akik nagyszerű emberek, senkinek nem ártanak, őket valamiért nem tudnám megbántani, holott bárkit eltaposnék ha arról lenne szó. Most szereztem egy barátnőt, aki ilyen. Egy csodálatos ember, akivel "normális" vagyok. Úgy érzem, ő elismeri, hogy érek valamit, és ő az egyetlen, aki támogat is lelkileg. Nem tudom mit tegyek, már nagyon sokszor próbáltam változni, de a gyűlöletem mindig erősebb volt.

Nos, lehet egy kicsit zavaros, de csak őszintén:

Rossz ember vagyok?


2011. jún. 21. 21:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem jelenleg elég rossz ember vagy, és bocsi, hogy ezt mondom. De abból is adódhat, hogy nagyon fiatal és éretlen vagy még, de ha van elég eszed és legalább valamennyi akarás benned, hogy hagyd, hogy az idő és a tapasztalatok bölcsebbé és alázatosabbá tegyenek, akkor menni fog :-) Próbálj meg kevésbé elutasító lenni még azokkal a dolgokkal / emberekkel szemben is, akiket/amiket "utálsz". Legalább van önismereted és önkritikád, szóval látod a hibáidat, már az egy jó kiindulópont a változás felé :)
2011. jún. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy hidd el, kamasz korában sok emberre rájön a lázadhatnék, a "na én úgyis jobban tudom", "nekem ugyan na mondja meg senki", meg ilyen érzések, ez a korra jár. :P Persze valakire meg a nagy önbizalomhiány meg depresszióhegyek meg "emózás" jön rá ilyenkor... Aztán a legtöbben kinövik ezeket szerencsére ;-)
2011. jún. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem rosszabb nálam
2011. jún. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Valóban nem vagy még olyan jó ember, de ez nem jelenti azt, hogy nem változhatsz. Az hogy sikerült egy barátra szert tenned fontos lépés volt és azzal, hogy valakit a szívedbe fogadsz, megnyílsz valakinek nagyon fontos, így már másokat is könnyebben fogadhatsz el. Persze ez nem megy azonnal. Türelmesnek kell lenned.

Az pedig, hogy látod a hibáid félsiker, csak akarnod kell. :))

Én szurkolok neked! :)

2011. jún. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Nem. Csak narcisszista és mizantróp vagy. És most rád jött a nihil. Megesik.
2011. jún. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Szia!


15 vagy, és fejlett önkritikával rendelkezel, szinte teljes mértékben tisztában vagy (vélt v. valós) rossz tulajdonságaiddal. Ez pozitív. Továbbá embergyűlöleted ellenére - leírásod szerint - egy pont az ellentétednek megfelelő barátnőre tettél szert, akit tisztelsz, és nem akarsz megbántani. ezek alapján én azt mondom, nem vagy rossz egyáltalán, csak arra is figyelj jobban, hogy milyen jó tulajdonságaid vannak. mert ha tényleg egy szörny lennél, akkor az az egy személy se barátkozna veled. Változni fogsz, ebben biztos vagyok, csak figyelj jobban a környezetedre, arra a kevés személyre, akik közel állnak hozzád, és később próbálj meg egy kicsivel több ember szavára adni, akik segíteni akarnak. Plusz, lehet, hogy egy kicsit több figyelmet, és pozitív visszajelzést kapnál, ha te is nyitnál. Tudom, hogy nehéz, de megéri sztem.

Ennyit tudtam írni, remélem hasznos.

2011. jún. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem vagy rossz ember. Aki úgy viselkedik hogy rossz embernek tűnhet az sem azért teszi mert szeret rossz lenni, hanem mert valamit kompenzálni akar, visszavágni a világnak valami vélt vagy valós sérelemért, legalábbis szerintem. A Te esetben szerintem ez a sérelem a szüleid felől jött mert nem kaptad meg tőlük azt a gondoskodást és szeretetet amire egy gyereknek szüksége van. Az is benne lehet amit írtál, hogy soha senki nem "fogott vissza", nem mondott nemet amikor kellett volna, erre egy gyereknek de még egy kamasznak is nézzük akárhogy szüksége van. Ami a fiúkat illeti, nyugodtan hajtsd el őket a francba, az én szememben nincs megvetendőbb állatfajta mint az a fiú aki csak a szex miatt közeledik egy lányhoz, különösen ha az fiatalabb nála, mondom ezt úgy hogy én is fiú vagyok és nem sokkal idősebb Nálad. Viszont szerintem is próbálj nyitni mások felé, lesz aki elutasít de akkor se add fel, ne támadj vissza, csak próbálj valaki mással barátkozni, hidd el lesz aki szeretni fog. Velem is előfordult már hogy egy lány akit addig utáltam odajött hozzám mikor látta hogy rossz kedvem van és megkérdezte mi a baj. Ne tudd meg mekkora hatása tud lenni egy ilyennek, teljesen máshogy nézel utána ugyanarra a személyre. Az ilyen apró kedvességek nagyon sokat számítanak hidd el. Bocs ha kicsit terjengős volt :)
2011. jún. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ezek a dolgok mind-mind elmondhatóak rólam is, azzal a különbséggel, hogy én túlságosan is őszinte vagyok.

Annyira nem durva a helyzet, pláne, hogy felismerted a problémát. Az írásodból az jön le, hogy valamilyen szinten bűntudatot érzel az eddigi tetteid miatt, s ha ez tényleg így van, hogy lennél már "rossz ember"?...

2011. jún. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Fiatal vagy. 18 éves korig nem mondom senkire se, hogy rossz ember, maximum rosszul nevelt. Ha van egy kis bűntudatod és teszel is érte, már nem lehetsz rossz.
2011. jún. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
szerintem szemét vagy, de mivel most én is olyan emberré váltam, akit lenézel és nem veszel figyelembe hiába írtam:)
2011. júl. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!