Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek most mit csináljak...

Szerintetek most mit csináljak? Huszonkilenc éves lettem, és nagyon el vagyok keseredve. A többi lent.

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy én egy mélyen istenhívő csaj vagyok, és nagyon szeretem az emberiséget, az egész glóbuszt. Időnként úgy érzem, hogy kimondhatatlan szeretetet érzek mind a 7 milliárd ember, és az egész glóbusz iránt. Még Oszama bin Ladennek is meg tudtam bocsájtani, pedig 2001. szeptember 11-én, amikor a terrortámadásokról értesültem, azt hittem megőrülök, és a terrortámadások után egy hétig úgy éreztem, hogy megőrülök. Amikor a barátaim arról értesültek, hogy kivégezték Oszama bin Ladent, jót röhögtek, én meg sírtam, hogy hogy lehetnek ilyen gonoszak az emberek, hogy azon röhögnek, hogy kivégeztek egy embert. Számomra Isten prófétái egyenrangú személyek, és nagyon nem szeretem a háborút, és ha arról hallok, hogy valahol békeszerződéssel zárnak le egyháborút, akkor én kimondhatatlanul boldog vagyok.

Az Istenhez való viszonyom megváltozott nagyon rövid idő alatt, és annyira félek, hogy elveszítem a hitemet.

Nagyon zavar, hogy a Földet az emberek ennyire tönkrevágják, és a környezetet, és mindent tönkretesznek, és eszik a műkaját, stb.

Engem római katolikusnak kereszteltek, de úgy érzem, hogy katolikusként/keresztényként nem tudok anyit tenni a világért, az emberiségért, amenyit kellene, vagyis nem tudom teljesíteni azt az életfeladatot, amit Isten számomra elrendelt, ami miatt megszülettem.

Elkezdtem tanulmányozni különféle vallásokat, de egyiknél sem érzem azt, hogy igen, nekem itt a helyem, itt tudnék a legtöbbet tenni az emberiségért, a bolygóért.

Egyszercsak kipattant az az ötlet az agyamból, hogy le kéne ülni, és össze kéne szedni azt a tudáshalmazt, amit az emberiség még nem fedezett fel, vagy amely tudást már nem használ, és ki kéne abból gyomlálni az értéktelen dolgokat, és kéne írni egy kétezer oldalas monográfiát Hogyan mentsük meg a Földet, és Önmagunkat címmel: azonban Isten közbelépett, és a lelkiismeretemen keresztül megtiltotta nekem, hogy nekiálljak egy ilyen hatalmas mértékű kutakodásnak, és ennek a hatalmas életmű megalkotásának. Isten a lelkiismeretemen keresztül azt mondta nekem, hogy ez nem nőknek való feladat, ez a férfiak dolga. Isten prófétái is mind férfiak voltak, és egy ilyen hatalmas életmű megalkotása már prófétai hatáskör lenne, és ebből ki vannakzárva a nők.

Mivel Istennek hála én nőnek születtem, és nem is akarnék férfi lenni, el kell fogadnom ezt a helyzetet, de mégis nagyon el vagyok keseredve.

Arra várok, hogy valahonnan megjelenik egy kiváló tudós férfiú, aki isteni hatalommal lesz felruházva, és akinek Isten megengedi, hogy megalkossa a Hogyan Mentsük meg a Földet című monográfiát. Ez a tudós férfiú feleséget keres majd magának, és nagyon szeretném kiérdemelni Istennél, hogy ez a kiváló ember engem tartson méltónak arra, hogy a felesége lehessek. Keresgélek a pasik között, és nem találom azt, akit keresek, és akire várok teljes szívemből.

Ha már én nem írhatom meg a Hogyan mentsük meg a Földet c. monográfiát, legalább látni szeretném a nagy mű megszületését, és legalább a nőkről szóló fejezetek összeállításában segíthetnék neki, és legalább főzhetnék neki teát pl. meg csinálhatnék neki mindenféle finom kajákat, hogy tudjon dolgozni, stb. és legalább a leghitelesebb tanúja lehetnék e kiváló isteni hatalommal felruházott tudós életének, és legalább a nőket taníthatnám arra, hogy hogyan ne tegyék tönkre a Földet, stb. és e kiváló tudós rendkívüli szentségéből magam is részesülhetnék, mert a házasságban a kiváló fél rendkívüli tulajdonságainak egy része átragad az átlagos, hétköznapi házastársra, akit Isten nem ruházott fel különleges hatalommal, csupán egy emberke a hétmilliárdból.

Igaz, van már egy diplomám, de nem vagyok magammal megelégedve, mert tudásom kevés a kitűzött cél eléréséhez, ezért beiratkoztam különféle tanfolyamokra, és a munkámon kívül abból áll az életem, hogy tanulok mindenfélét, ha van értelme, ha nincs. Mert minél műveltebb szeretnék lenni, mert egy kiváló, az emberiség megmentésére elhivatott férfi nem fog elvenni egy totál hülye nőt, akinek az agya kong az ürességtől, és akinek a történelemről, filozófiáról fogalma sincs, és akinek az Istenről való tudása egy nagy nulla, ezért tanulok folyamatosan, és mindig úgy érzem, hogy a tudás még mindig nem elég, és bőghetnékem van, és bőgök órákon át, hiába dicsértek meg a vizsgán, én nem tudok neki örülni, mert attól rettegek folyton, hogy majd találkozok a fentebb említett kiváló tudóssal, és feltesz nekem egy olyan kérdést, amire nem tudok válaszolni, és a kiváló ember azt mondja, hogy neki ilyen hülye nő nem kell, és én ebbe beleőrülnék.

Az az én óriási problémám, hogy ez megy már egy jó másfél éve, és én huszonkilenc éves lettem júniús 20-án, és nem lépett színre, nem találom azt a rendkívüli tökéletességű férfit, akit keresek, és aki megcsinálná helyettem azt, amit én nem tehetek meg, mert egy ilyen hatalmas életmű megalkotása a férfiak privilégiuma, és Isten ebből kizárta a nőket, és ez így van jól, mert Isten tudja a legjobban, hogy nekünk embereknek mi a jó, és mind a két nemnek megvannak a feladatai. Mivel bennem megvan egy nagyon erős elhivatottság az emberiség, és a Föld megmentése iránt, és emellett teljes szívemből elkötelezett vagyok, de Isten akaratából nőnek születtem, ezért beletörődöm abba, hogy ez a férfiak dolga, és teljes szívemből arra vágyom, hogy egy rendkívüli isteni hatalommal felruházott tudós felesége lehessek, de nem találom sehol ezt az embert, akit számomra Isten mellémrendelt.

Nem tudom, hogyan oldjam meg ezt a problémámat.

Most hajnali három óra van, és nem merek lefeküdni aludni, mert attól félek, hogy másnap arra ébredek, hogy megőrültem.

Imádkozom nagyon-nagyon sokat, és nagyon szeretem az Istent, de már nagyon nehezemre esik várni.

Üdv: 29/L


2011. jún. 26. 03:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Uram bocsá', de menj orvoshoz légy szíves!
2011. jún. 26. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

én úgyis gondolkodtam ilyesmi könyvön, talán egyszer én leszek az egyik ilyen próféta, talán még én sem tudok róla.

szívesen venném ha főznél nekem meg gondoskodnál rólam, cserébe megengedném hogy segíts a munkában, sőt, még fejezetet is írnék rólad :)

2011. jún. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

ahogy az első válaszolo írta: fordulj dokihoz. VAGY: éld át újra a tinikort és lázadj! írd meg és ha elbizonytalanodsz gondolj azokra a nőkre akik meg merték tenni pl.: Polcz Alaine, és még sok nő aki kész volt tenni az emberiségért (Marie

Curie és akit mindenki mélyen elfelejt megemliteni: Einstein felesége-Mileva Maric).

2011. jún. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszi a válaszod. Einstein feleségéről hol tudnék olvasni?

Ő mit tett az emberiségért?

Az általad felsorolt nőknek megengedte Isten, hogy óriási életművet alkossanak, és legtöbbjüknek volt egy férje, aki segített nekik, akire támaszkodhattak, de nekem nincsen. A férfiagy bizonyos szempontból másképp gondolkodik, mint a női agy: még a női agy főleg emocionálisan tud gondolkodni, addig a férfiagy főleg racionálisan gondolkodik. Az emocionálisan gondolkodó nő nem tud dönteni olyan kérdésekben, amelyek kizárólag racionalitást igényelnek, és egy ilyen nagy monográfia megírása racionális gondolkodást igényel, mert ha túltengene benne az emocionalitás, akkor a mű nem lesz tökéletes, ezért egy ilyen hatalmas életmű megírása nem lehet kizárólagosan egy nő feladata úgy, hogy nincs mellette férfisegítő.

Van egy természetgyógyász pasi ismerősöm, akit ugyan nem ismerek személyesen, csupán a rádióban hallottam róla, és meg tudnám szerezni az elérhetőségeit, de ez a pasi számomra egy ismeretlen személy, és hiába kérném meg, hogy szeretnék írni egy ilyen, és ilyen témájú könyvet az emberiség megmentése érdekében, biztosan adna sok anyagot, meg tanácsokat, hogy milyen tanfolyamokat végezzek még el, de ő mégsem tudna nekem úgy segíteni, mivel ő egy ismeretlen személy számomra, és nem a férjem, és nem is lehetne az, mert neki már van felesége, gyerekei, sőt unokái is vannak, mert egy idős emberről van szó.

Családom férfitagjai sem jöhetnek szóba, mivel bennük nincs ilyen elhivatottság, hogy mentsük meg a Földet, illetve az emberiséget.

Egyik unokafivérem ki is röhögött, amikor mondtam neki, hogy meg kéne írnom egy ilyen monográfiát a Föld megmentéséről, de nem tehetem, mert ezt nekem Isten nem engedi meg, mert ez olyan hatalmas munka, amelyre csak egy férfi képes férfi aggyal, és megkértem az unokatestvéremet, hogy csináljuk meg ezt együtt, hiszen nagyon erősen kötődöm hozzá lelkileg, meg a tesójához is, mivel gyerekkorunkban állandóan együtt játszottunk hároman, és ha ők adnának nekem tanácsokat, nem lenne számomra probléma, hogy hallgassak rájuk, de ők csak kiröhögtek, és azt mondták, hogy ez a férfiagy, meg női agy duma milyen hülyeség, meg hogy őket ez nem érdekli, csináljam meg egyedül.

Ha vannak további ötleteitek, azt nagyon szívesen veszem.

Üdv: 29/L

2011. jún. 26. 12:24
 5/10 anonim ***** válasza:

08:23vagyok


engem érdekel téma, ha úgy gondolod hogy magad akarod megírni, akkor is segítek, ha úgy gondolod hogy egy férfinak kell megírni, akkor is. de inkább az első verziót látom valósnak.


igaz hogy a férfi és női agy közt vannak különbségek, de nem mind egyforma. ha olyan férfit akarsz erre rávenni akiben 0 emóció van, nem fogja érdekelni. az ilyen férfit nem érdekli a világ, csak a saját karrierje. meg kell találnod az ellenpólusod. talán nem rossz ötlet lenne ha írnál valamit a saját ötleteidről, és ha megtaláltad ezt az embert, írnátok egyet közösen :)

2011. jún. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Einstein felesége:http:/ /tusarok.org/rovatok/cikk.php?id=505 , [link]
2011. jún. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Nem vagy egy kicsit elnyomva? Nem lehet, hogy ebbe vagy belebetegedve? Az életedben azt teszel meg, amit akarsz és amit tudsz. Tedd meg Te! Ha Isten megajándékozott a képességgel, hogy ezt felismered, akkor meg is kell tenned.

Talán épp ez az életfeladatod, hogy túllépj a saját korlátaidon, másoknak is segítve ezzel. Azért mert nő vagy ugyan már! Példaképen én sikeres boxoló vagyok és lány vagyok! Ráadásul katona, béke fenntartó. De a végzettségem meg büntetés-végrehajtási nevelő.Mind olyan dolog ami nem nőnek való. Mégis sikeres vagyok bennük és hasznos életet élek. Szóval amihez van képességed azt kamatoztasd! Nem véletlenül kaptad! Mindegy, hogy nő vagy-e vagy férfi, cselekedj!

2011. aug. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

És komolyan gondolod, hogy ebben a világban ez a könyv bárkit is érdekelne, figyelembe vennék? Még is miből veszed, hogy amiket gondolsz, amit tudsz, az elképzeléseid, azok mind valóban jók, és úgy vannak, és a világon segítenének, nem csak a saját vágyaid szerint alakítanák? Mégis miből gondolod, hogy így fog alakulni, hogy jönni fog a semmiből egy férfi, aki egy könyvvel megváltoztatja a világot, és te leszel a felesége. Ha csak vársz és álmodozol a fantáziavilágodban, akkor életed végéig csak várni fogsz, de haladni semmit.

Ha valaki változtatni akar ezen a világon, azt nem könyvírogatással fogja elérni, hanem az igazi cselekedeteivel.

2011. aug. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező. Nem kell ahhoz prófétának lenned hogy gondolkozz. Ha Isten nem akarná, hogy ezzel a dologgal foglalkozz, megalkosd a könyvet amelytől a változást várod, akkor nem ültette volna el benned a magot. Nem szokta kínozni az embereket, rajtad pedig látom hogy kínzod magad azzal hogy nem teheted azt amit akarsz. Ne feledd, a szellemek rosszra csábítanak, lehet egy megtévesztésben van, hogy ne végezd a feladatod.

Lehet elkezded, és akkor fogsz találkozni a férfival, akinek pont az a tudás hiányzik, amit te már megírtál, és így egészítítek ki egymást. Mert a férfi és a nő kiegészíti egymást.


Az meg, hogy egész szabadidőd tanulással töltöd, hát nem tudom. Én ezt nem érzem hatásosnak. Attól hogy tudod a kérdéseire a választ ,nem feltétlen leszel jobb. Te tudj neki újat mondani:)


És ne görcsölj azon hogy nem találtad meg a nagy tudóst... lehet már rég az életedben mozgolódik az az ember aki keresel, csak nem olyan feltűnő, nem trombita szóval, és vörös szőnyeggel mászkál :)


Ha úgy érzed, csinálnod kell, és könyvet kell írnod erről, hát kezd el, vesd bele magad. Ne várj a csodára.

2011. aug. 7. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Figyi, én is hívő vagyok, ez a Föld menthetetlenül süllyed akárcsak a Titanic! Nem biztos hogy a neki kell állni összeszögelni,inkább a mentőcsónakba kell behúzni az embereket. Nem tudom érted-e amit írtam. Jézus az egyetlen aki az embereket(személyeket) meg tud menteni. A nagy jótettek amit meg akarsz tenni Isten nélkül nem érnek semmit. 2Pt 3,10

Bizony, eljön az Úr Napja! Úgy fog megérkezni, mint a tolvaj. Akkor az egek recsegve-ropogva elmúlnak, az égitestek pedig elégnek és elpusztulnak. Tûzben ég majd el a Föld, és minden, ami rajta van.

Szerintem ez egyértelmű,szóval valóban nagy elhívásod van,de Te nem tudod sem a személyeket, sem a Földet megmenteni, de embereknek meg tudod mutatni a Megmentőt, a Megváltót! Túl nagy terhet vettél magadra,az Úr ilyet nem tesz, Ő már megtette nehezét,nekünk követni kell,és csodálatos z Ő szeretetében,nyugalmában élni! Isten szeret Téged,segíts,hogy mások is megtudják magukról,hogy Jézus értük is meghalt, annyira szereti Őket is Isten, és van örök élet, Jézus feltámadt!

Így tudod jobbá tenni világot! Az Úr munkatársai vagyunk! :) Légy áldott!

2011. aug. 8. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!