Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha kedves vagyok, akkor...

Ha kedves vagyok, akkor ostobának néznek, ha nem, akkor beképzeltnek - mégis hogyan kéne viselkednem?

Figyelt kérdés

Ismerem az "add önmagad" szlogent, de ugy érzem nem használ.Ha kedves vagyok, akkor s*gghülye, naiv csitrinek néznek, és ott taposnak belém, ahol csak tudnak. Ha komoly vagyok, akkor beképzelt, flegma p*csának néznek, és senki nem szól hozzám.Megpróbáltam a háttérben maradni, akkor magasról sz*rtak a fejemre. Elnézést a trágár szavakért, de ugy érzem, akármit is csinálok, az rossz.Elegem van abból, hogy nincs egy normális barátom, nincs egy normális párkapcsoltaom, tulajdonképpen semmim és senkim nincs.Komolyan nem tudom, hogyan kéne viselkednem?!

Nyugodtan irhattok, akár konkrét példát is, nagyon megköszönném.

20/L


2011. jún. 26. 15:51
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Dettó ugyan így vagyok vele -.-

20/L

2011. jún. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Én is végig próbáltam az általad említett lehetőségeket, nekem sem jött be egyik sem, inkább úgy döntöttem, hogy ismeretlenként kedves vagyok és utána, aki ahogy áll hozzám én is úgy állok hozzá.

20L

2011. jún. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

mark86


Add önmagad,ne akarj megfelelni,viselkedj ahogy szeretnél.

Aki így megkedvel az szeret és adhatsz a véleményére,aki nem az meg....KIT ÉRDEKEL???

:)

2011. jún. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Dettó ugyanez! Ki érti ezt?:D
2011. jún. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

hát ..nem jó hogy csúnyán beszélsz..lehet, hogy csak ez a rossz? enékül jó lenne..talán..kedvesnek kell lenni...

de nem tudom.

De egy konkrét példa, a legkonkrétabb, ami lehetséges:


József Attila:

KÉT HEXAMETER


Mért legyek én tisztességes? Kiterítenek úgyis!

Mért ne legyek tisztességes? Kiterítenek úgyis.


*

2011. jún. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Jobban oda kellene figyelned magad és mások viselkedésére.Mert lehet például, hogy te vagy hajlamos átesni a ló tulsó oldalára viselkedésben,vagy ahogyan viselkedsz, abban lehet valami erőltetett, nem természetes és esetleg emiatt nem kapod meg azt a válaszreakciót, amit el szeretnél érni.

És az is lehet, sőt biztos, hogy általánosítasz.Biztos vannak olyanok is, akik viszonozzák a kedvességedet,és olyanok is, akiket úgy tudsz jobban kezelni, ha tartózkodóbb vagy velük.

Tehát:Próbáld fejleszteni az emberismereted és önismereted.És alkalmazkodj minden emberhez úgy, ahogyan a legérdemesebb.Van, akinek a kedvesség jön be, van, akivel keményebbnek érdemesebb lenni.Ez kb olyan, minthogy a szülő sem nevelheti ugyanúgy mindegyik gyerekét, mert mind másmilyen egyéniség.

2011. jún. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Ajánlani tudom még az asszertivitásról szóló könyveket, oldalakat.
2011. jún. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Neked sem ártana egy önismereti tréning. Elvégre akárhogy viselkedsz azt tapasztalod, hogy bántanak, elkerülnek, lesz*rnak. Ez esetben te vagy ellenszenves a környezetednek a szerepeidtől függetlenül. Ha belegondolsz, akit kedvelnek, azt komolyabb hangulatában se fogják flegmának nézni..
2011. jún. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Ugyanez van velem is. Csak én fiú vagyok. :) Tudod mit? barátkozzunk.:D
2011. jún. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
57%

Teljesen ugyanez a helyzet velem is.


Én azt a módszert alkalmazom, hogy eleinte kedves, segítőkész vagyok az emberekkel. Ha mások is hasonlóan viselkednek velem, marad ez az énem (alapvetően kedves vagyok), ha ki akarnak használni vagy azt hiszik hülyét csinálhatnak belőlem, előveszem a nyers, távolságtartó oldalamat.

2011. jún. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!