Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha kedves vagyok, akkor...

Ha kedves vagyok, akkor ostobának néznek, ha nem, akkor beképzeltnek - mégis hogyan kéne viselkednem?

Figyelt kérdés

Ismerem az "add önmagad" szlogent, de ugy érzem nem használ.Ha kedves vagyok, akkor s*gghülye, naiv csitrinek néznek, és ott taposnak belém, ahol csak tudnak. Ha komoly vagyok, akkor beképzelt, flegma p*csának néznek, és senki nem szól hozzám.Megpróbáltam a háttérben maradni, akkor magasról sz*rtak a fejemre. Elnézést a trágár szavakért, de ugy érzem, akármit is csinálok, az rossz.Elegem van abból, hogy nincs egy normális barátom, nincs egy normális párkapcsoltaom, tulajdonképpen semmim és senkim nincs.Komolyan nem tudom, hogyan kéne viselkednem?!

Nyugodtan irhattok, akár konkrét példát is, nagyon megköszönném.

20/L


2011. jún. 26. 15:51
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én azt tudom tanácsolni, amit én tettem az egyetem első évében. Mivel akkor már bő 8éve nem kerültem teljesen új közegbe, itt igencsak egyedül maradtam, akár csak a kis ujjam, annak ellenére, hogy mindenki kedves volt, de alapvetően magányos lettem. Ezt gyorsan meguntam, szóval úgy döntöttem, változtatok. (a régi gimis barátságaim is megmaradtak alapvetően, de más városokba kerültünk, így nem sokat tudtunk beszélni, találkozni). Szóval, az ember azért ránézésre meg tudja mondani, melyik az 'kör', ahová ő illik, érzed, kikkel tudnád jól érezni magad. Én is a választott emberkékhez csapódtam, kezdetben tényleg ilyen általánosságokkal, hogy te megvetted-e azt a könyvet, szerinted erre meg arra kell-e a majd készülni, szóval ilyen 'alap' kérdésekkel beszélgettem, töltöttem velük egyre több időt, de alapvetően a háttérben voltam. Közben azért mindennap elsütöttem egy-egy dicséretet, pl. szép a cipőd, stb, de csak azt dicsértem, ami tényleg tetszett, és nem vittem túlzásba. Illetve, ha valakinek kellett valami, szóval mondjuk elkísérni fénymásolni, kávéért, én általában ott voltam, így szép lassan mindenkit megismertem, mindenki jellemét fel tudtam mérni, rájöttem, kivel hogy kell viselkedni ahhoz, hogy jól érezzük magunkat együtt. Ezen nem azt értem, hogy kaméleon lettem és mindenkivel tök más személyiség vagyok, hanem hogy tudom, hogy kivel lehet felszabadultan cukkolni egymást, mert nem veszi magára, kivel kell komolyabb lenni, mert az ilyenektől a falramászik stb. Mára egy jó kis csapat tagja lettem. Remélem, neked is sikerül!:)
2011. jún. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Miért néznék a kedves embert naivnak, ostobának? Te jó ég...

Ez egyáltalán nem így van, maximum akkor néznek hlyének az emberek, ha látják rajtad, hogy: túlzásba viszed a kedveskedést, erőlteted a dolgot, mindenre csak bólogatsz, nem mondasz ellent. Ez álkedvesség, és ezt az emberek észreveszik. Na most, ha rád nem jellemző amit ide írtam,de mégsem keresik a társaságodat az azért van mert valószínűleg nem vagy elég érdekes számukra, ami persze nem azt jelenti, hogy nem vagy érdekes, csak annak a pár emberek nem vagy az. Biztosan lesz olyan akit viszont érdekelni fogsz csak ki kell várni. Én is kedves vagyok az emberekkel, de nem viszem túlzásba, nem nyalok senkinek, mégis ugyanúgy az én fejemre is sz.rnak.

2011. jún. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:
Én a helyedben kedves lennék és kezdeményező. Ha folyamatosan aktív vagy a közösségi életben, úgyse tudod megakadályozni, hogy az igazi oldalad kijöjjön valamennyire. ha pedig kedves próbálsz lenni, a pozitív gondolatok javítják a másokról alkotott véleményed, jobban fogod magad is érezni. De a legfontosabb, szard le, mit gondolnak rólad, engem is ez tett tönkre évekig:)
2011. júl. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!