Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan legyek magabiztosabb...

Hogyan legyek magabiztosabb (anélkül hogy nem gondolom magam beképzeltnek)?

Figyelt kérdés
Már egy csomó ideje tetszik egy fiú, de nem merek semmit sem lépni mert semmi önbizalmam nincs. De ha még annyit mondok magamnak a tükör előtt, hogy egész jól nézek ki, rögtön kiverem a fejemből mert rögtön jaj de egoista vagyok stb... de amúgy is rondának gondolom magam, és addig a srác(ok)nál sem lehet semmi. :( 13/L
2009. aug. 6. 18:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Én azzal a felfogással élek, hogy egy természetes szintű egoizmus KELL, hogy magabiztosak legyünk. Például ha valaki beszól nekem, hogy "hogy áll a hajad?" (osztályból fiúk így "viccelődnek" sokszor), akkor azt felelem: "nyugi, tudom, hogy gyönyörű vagyok!". Kicsit egófeeling, de hidd el, jobb mint a kisnyuszozás a sarokban!:-) (mondjuk én elég nyitott vagyok, társasági lény sok baráttal, dehát te is az szeretnél lenni, nemde?) A magabiztosságodat még az is növelheti, hogy beszéd közben határozottan a másik szemébe nézel. Ezt gyakorolhatod otthon. És mondok valamit, de higgy nekem: te nagyon szép vagy! Ez komoly! Szóval ebben a tudatban lépj, ahogy gondolod.


L/14

2009. aug. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igaza van az elöttem szólónak részben.Nem mindenki akar társasági lény lenni.Ez személyiségtől függő.És valaki csak akkor tud társasági emberke lenni ha kivan sminkelve(nem kérdés hogy miért)Én is vmikor megállok a tükör elött és elkezdem hogy de csúnya vagyok...ilyenkor letámadnak azzal hogy nem vagyok normális+jó adottságaim vannak stb.13évesen én a padlón voltam mert tele volt a fejem pattanásokkal..stb.Az igaz barátaim akik 2en voltak(a sok barát nem mindig igaz barát..)meg a családom hatására/biztatására lett 1minimális önbizalmam..Na meg jöttek az udvarlók :)azok is szépnek találtak...A külvilág meg mondjon bármit!valakinek bejössz valakinek nem.De 14-15éves korodra kinövöd(remélhetöleg).Mire középsuliba mész elkell fogadd magadd mert ha nem akkor az meglátszik+határozott,talpra esett kell legyél különben kemény évek fognak várni rád


14/L

2009. aug. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
azon nem túl sokat tudsz változtatni hogy hogy nézel ki... és lehet hogy tényleg csúnya vagy :) de teljesen hülye biztos nem ;) és ez a lényeg. Az életben vannak a dögös csajok meg a jófej csajok. A dögöseket csak egy körre akarják elkapni a pasik, és ugye sokuknak az a bajuk hogy nem értékelik őket eléggé, mert csak a szépséget látják. A bandázás előnye hogy megismerkedhetünk a pasikkal, és ha kedvel, biztosak lehetünk benne, hogy minket kedvel, nem a külsőnket. Ja, és érdemes ugye nekünk sem a másikat a külseje alapján választani... Emellett akit kedvelsz, azt ugye sokkal szebbnek látod :D Na és legvégül, ha már szeretnek minket a barátaink, meg pasink is van, akkor aztán mindenki szebbnek lát majd, de addigra olyan boldogok leszünk, hogy nem is érdekel majd más véleménye...
2009. okt. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!