Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Többet ér-e a halál?

Többet ér-e a halál?

Figyelt kérdés

Már most 33 éves férfi vagyok!Teljesen egyedül vagyok!Munka és életkedv nélkül!A barátok is eltüntek,amit nem is bánok,mert nem voltak valami jó barátok!

A munkám eddig sem szerettem és nem érdekel,hogy lesz-e másik.Most annyi pénzem van még,hogy kihúzzam az idei évet szerényen.Nem is érdekel mi lesz utána!

Már sehová sem megyek és pénzem sincs rá.

Gyakrak olyan gondolatok fordulnak meg a fejembe,hogy főbe lövöm magam.Pedig nincs is fegyverem.Az öngyikosságot sem tervezem!Ez a gondolat olyankor jön elő váratlanul,amikor kicsit megnyugszom és nem aggódom.Ez a fura!Intenziven átérzem gondolatban ezt!

Mindez 33 évesen már nem olyan,mint tizenévesen vagy huszonévesen.

Igazából már nem is vágyom semmire.Sem társra,sem családra!

Egy bölcs barátom mondása jut eszembe:


„Többet ér a halál,mint egyetlen fájdalmas pillanat az életben!”


Azért irtam ezt ide ki,hogy kiirjam magamból!Nem várok el semmit a hozzászólóktól!

Az se lenne baj,ha senki sem szólna hozzá!


2011. jún. 27. 12:21
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

"Már teljesen tökéletesre fejlesztetted ezt a "Nem tudom,nincs,de nem is kell,sőt még csak nem is érdekel" hozzáállást"


Szerinted én ezt tudatosan tetem?!Nem.Ez igy alakult!Nem igy terveztem,de igy alakult!Nem sajnálom magam,senkit sem okolok és magam sem.

A hozzászólásod energikus ém látszik,hogy nem ismersz és olyasmit próbálsz rámvetteni ami nem igaz,de mindegy!

Nem itélheted meg a saját tapasztalataidból más életét!

Fogadd ezt tanácsként,mint többet tapasztalt embertől!

2011. jún. 27. 13:43
 12/29 anonim ***** válasza:
Miért írsz minden mondat végére felkiáltójelet?
2011. jún. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

"Miért írsz minden mondat végére felkiáltójelet?"


mert az súlyt ad a mondatnak és arról árulkodik,hogy azt komolyan gondolom!!!

2011. jún. 27. 13:45
 14/29 anonim ***** válasza:
dede nagyon is vágysz valamire! amíg még érzed a súlyt, néha nem vagy nyugodt, aggódsz, addig neked kell az élet és akarsz valamit! maximum nem teszel semmit! kevés vagy, csak Te teheted magad jobbá. de kérhetsz segítséget!
2011. jún. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

Azért,mert a felkiáltójellel fejezi ki,hogy ha most előtte állnék,és a szemébe mondtam volna mindazt,amit leírtam,akkor most leordítaná a hajamat! Nem baj a düh,sokkal hasznosabb érzés mint az életunottság.


Tiszteletben tartom azt,hogy többet tapasztalhattál mint én. Nem gondolom,hogy szándékosan alakítottad így a dolgaidat. Legalábbis nem egész életedben.Amíg az ember fel nem nő,addig nem biztos,hogy ő irányíthatja a saját életét,úgy ahogyan azt maga szeretné. Na de mi van utána?

2011. jún. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
Kedves 33 éves! Mivel nem igazán vársz sem tanácsot, sem együttérzést, így csak annyit írok hogy én 44 évesen érzem magam ugyanígy. Most lesz a szülinapom, de legszívesebben sírással "ünnepelném", ha tudnék, de már sírni sem tudok. Úgyhogy nem vagy egyedül.
2011. jún. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
menj önkéntesnek Afrikába, Indiába.. talán többet ér mint a halál.
2011. jún. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Mi a foglalkozásod? Keress olyan munkát, ami teljesen leköt és tudod élvezni is! Hidd el, VAN olyan!!! Kérlek próbálj meg pozitívan gondolkozni, fel a fejjel!!
2011. jún. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

én szívesen beszélgetek veled egy kicsit, és ha valamennyire megismertelek, adhatok pár tanácsot, megpróbálhatok foglalkozni veled, bár nekem is van életem.


ne lepődj meg de szerintem jópáran vannak még így az élettel, sőt, az "1 millió új munkahely" következtében egyre többen.

2011. jún. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, hogy lehetne még rosszabb is, és örülj annak, hogy nem az! http://www.youtube.com/watch?v=JkxtlwX8LB0 Hihetetlen, hogy ez az ember boldog tud lenni, amikor sokkal több oka van a sajnálkozásra, mint nekünk! Mi pedig... mi pedig nem vagyunk képesek talpra állni! Minden tiszteletem ezé az emberé, ő a példaképem. Tanulj meg harcolni, küzdeni, remélni, felállni, ha elesel, újból felállni, és újból, és újból, és újból!!! Az élet erről szól. Az öngyilkosok gyáva emberek, akik még a saját életük elől is elmenekülnek! Nézz szembe a nehézségekkel, és ne azt nézd, hogy mi a rossz, hanem hogy mi a jó! Ne sajnálkozz a GyK-en, hanem állj fel a gép elől, és kezdj valamit az életeddel! Nagyon sok sikert kívánok, és hidd el, 33 év egyátalán nem sok! Rengeteg mindent el tudsz még érni, csak akarnod kell, és harcolnod érte!
2011. jún. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!