Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Múlt éjszaka nagyon rosszat...

Múlt éjszaka nagyon rosszat álmodtam most meg félek hogy megint rosszat fogok, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Normálisak írjanak csak, be vagyok sz*rva.
2011. júl. 2. 21:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez már rossz gondolkodás. Ha én rosszat álmodtam este előtte mindig megnéztem egy vicces rajzfilmet. :) Eddig nállam ez bevált. :D
2011. júl. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Gondolj erősen arra, hogy nem akarsz rosszat álmodni. Nálam ha direkt valamire gondolok, azzal nem szoktam álmodni.
2011. júl. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
bocs azz offért: lécci írd le az álmod...de ha nem megy nembaj...amúgy nálam az szokott beválni, hogy sokáig fennmaradok, és amiért dögálmosan alszok el ezért mélyen is alszok, és így nem emlékszem az álmomra.Tudom, hogy hülye módszer de nekem bevállt. Vagy vegyél be altatót az is segíti a mély alvást. Az is lehet, hogy láttál vmi olyasmit ami megjesztett, és amiatt álomdtál rosszat. Ilyenkor olvassál vidám mesét, vagy nézzél vidám mesét, és valószínűleg nem vmi ijesztőről fogsz álmodni
2011. júl. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Először is: nyugi! Ne félj előre attól, ami még be sem következett. Ha egyszer valami van, nem biztos, hogy még egyszer lesz. Pláne nem másnap. Lehet, hogy csak túl későn vacsoráztál (ilyenkor szoktak "bikákkal álmodni").

Ha előre vetíted a félelmet, amikor az még be sem következett, az nem tesz jót, mert csak fokozza a szorongásodat és nehezebbé teszi az éjszakáidat.


A rémálom általánosságban azt jelenti, hogy belül, mélyen valami nagyon foglalkoztat. Tudom, hogy nem vígasztal, de ritkán szokott az ember egymás után kétszer éjjel nagyon rémeset álmodni.


Ha félsz, kapcsold fel a kislámpád az ágyad felett vagy mellett, vagy valahol a szobában. Nekem olyan lámpám van az egyik sarokban, aminek a teteje ki van faragva, egy doboz, valami kis mintával, és pont úgy jön ki belőle a fény, hogy egy angyalka rajzolódik a plafonra. :) Ha én álmodok rosszat, mindig bekapcsolom ezt a lámpát, és ez segít.


Aztán, ha szereted a zenét, kereshetsz valami meditációs nyugi-zenét is, ami segít lazítani. Relaxa, jóga, bármi.


Ha van kedved, akkor, de csakis NAPPAL (nem este vagy éjjel!) vegyél elő egy darab papírt meg ceruzákat és probáld kirajzolni magadból, hogy mi fáj. Nem számít, hogy mennyire vagy rajzteheség, nem számít, hogy ki látja, csak magadnak csináld. MIndegy, hogy mt rajzolsz, ha azt érzed, hogy megkönnyebbültél és azt tapasztalod, hogy könnyebbek az álmaid is.


Ha pedig hosszú ideig nem hagynak békén a rémálmok,és től sokat szorongsz miattuk, javaslom, hogy keress meg egy szakembert, mert ez a jelenség akkor már arra utal, hogy van valami komolyabb lelki problmád, amivel nem tudsz megbírkózni. Nem kell félni, nem mindenki "bogyóz le" rögtön, van, hogy csak pár alkalom az egész és ki tudja belőled némi beszélgetéssel csellózni, hogy mi bánt.


Aztán a rémálmok is megszűnnek.

2011. júl. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!