Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem tudom kimutatni az érzései...

Nem tudom kimutatni az érzéseim. Miért?

Figyelt kérdés
Vannak érzelmeim,érzéseim nagyon sok csak egyszerűen nem tudom kimutatni,nem tudom elmondani, nem látszik ha örülök vagy bármi. Anyukámmal beszélgettem és feljött ez a téma,és megkérdezte tőlem,hogy egyáltalán vannak-e érzéseim? Mert nagyon sokszor nem tudja eldönteni,hogy mit érezhetek mert egyáltalán nem mutatom ki és nem mondok semmit. Ez tényleg így van de közben rengeteg érzés van bennem csak valahogy képtelen vagyok kimondani. Mindig is egy csöndes típus voltam és nagyon nehezen nyílok meg, anyukámmal nem tudok a problémáiról beszélni, amikor felmerül,hogy mi a bajom akkor szinte sírok és inkább elmegyek de nem mondok semmit. Sokszor úgy érzem viszont,hogy ők ezt észre sem veszik és azt hiszik minden rendben... Hogy tudnám jobban kimutatni az érzelmeit? Mit tegyek,hogy ne legyek ennyire zárkózott és több önbizalmam legyen? Rosszul érzem magam így mert például az osztályban nincsenek ilyen problémáim, ott mintha lenne önbizalmam a barátaim előtt. De amint idegenek közé kerülök vagy akár a család vagy régi ismerősök kerülnek elő én meg se tudok mukkani. Le szeretném ezt küzdeni, szeretnék több embert megismerni de nem tudom hogyan. Félek mindentől ami új. 16/L
2011. júl. 4. 20:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok. Zárkózottak vagyunk, ennyi. :)
2011. júl. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
multadat nemtudom de ez sokszor amiatt van h már sokat csalodtál az emberekben és ezért már benned van h inkább magadban tartod a problémát mer kevés emberben bizol igazán. legalábbis pár ismerösömnek ilyesmi volt és ugy tudtam nekik segiteni h bennem még megbiztak és eljárkáltam velük mellettük álltam és ez jol tud jönni ha vki érezteti ezt :)
2011. júl. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez régebben is így volt, vagy csak valami hatására lettél ilyen?

Nekem volt több időszakom is, amikor nem tudtam kimutatni az érzéseimet. Borzasztó sok fájdalom volt bennem, de nem tudtam mást tenni, mint valahogy 'tudat alatt' elojtani, még sírni sem tudtam. Ez normális traumák után vagy boldogtalan időszakoknál, de lehet, hogy tényleg csak alapból zárkózott típus vagy. Néhány ember hatására ez megváltozik majd, szerintem ne aggódj :)


Beszélj erről a barátaiddal, talán segítenek, hogy ne csak előttük merj kinyílni, így elmélyítheted a kapcsolatodat pár emberrel. Ha van kedved, elmehetsz pszichológushoz is, ő biztos tud mondani valamit a zárkózottság leküzdése érdekében. Sok sikert :)

2011. júl. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
hol is laksz te?15/F
2011. júl. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 hümi ***** válasza:
velem is ez szokott lenni, de vmikor meg hirtelen minden érzés szinte kirobban belőlem :D van amikor idegenek közt tök zárkózott vagyok, de vmikor meg nyílt vagyok mindenki felé, jó ez többé kevésbé a társaságtól függ..De én így is sokat változtam 17évesen mert régen még ennyire se nagyon nyíltam meg..hidd el fog ez még neked is változni (:
2011. júl. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!