Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Jobbkezes létemre ha elkezdené...

Jobbkezes létemre ha elkezdenék ezentúl bal kézzel írni, okozna valamilyen mellékhatást nekem?

Figyelt kérdés
Pl. agyilag vagy egyéb módon?
2011. júl. 6. 18:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Anyagilag biztosan nem. :) De egyébként olvass utána az ilyeneknek, szerintem nem okozna nagyobb változást, csak tudnál mindkét kezeddel írni.
2011. júl. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy most milyen károkat tudna ez okozni azt nem tudom, de ha kicsiként, mikor írni tanultál és akkor szoktattak volna át a másik kezedre, az súlyos károkat okozott volna.(Több ilyen ismerősöm van akik balkezesek eredetileg és átszoktatták a jobbra egyikőjük pl képtelen arra hogy szépen rajzoljon). Egyébként meg már nem nagyon szoknál át és értelme sincs hiszen megszoktad a jobb kezed.
2011. júl. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem valami agyféltek tréningre gondoltál. Nem éri meg, gondolom tudjátok hogy az egyik agyféltektől nőnek az alap képességeid, míg a másiktól a különleges, az életbemaradáshoz kevésbé szükséges képességek. Mindkét agyféltek azonban nem lehet jó, csak az egyik. Tehát 3 lehetőség van.

Jobb agyféltek < Bal agyféltek

Jobb agyféltek > Bal agyféltek

Jobb agyféltek = Bal agyféltek

Discoveryn gondolom sokan látták az erről szóló sorozatban szereplő embereket. Pár példa: 4 éves beszédképtelen kislány tökéletesen rajzol. 5 évesen beszédképessé válik, a rajztudása elveszik. Öreg férfi, értelmi fogyatékos lesz, és hihetetlen jól fest. Egy másik korosabb férfi vak, de első hallásra el tud utánozni zongorán bármilyen számot. És ugyanez fordítva, illetve ha egyenlők.

2011. júl. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ui.: Szóval ha nem akarsz fogyatékos lenni ne próbáld meg a másikat fejleszteni. Ha mégsem erre gondoltál akkor bocs, de ezzel a balkezes írással gyakorlatilag ezt csinálod(csak nem ilyen nagy mértékekben)
2011. júl. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat :)

Utolsó, éppen erre gondoltam, pontosan.

Végül is, a bal kezes írás képessége eléggé luxusnak számít egy olyan ember életében, aki a jobbal már elsajátította az írást, tehát lényegében nem nagyon menne más képességek rovására, ha ezt beiktatnám. Jól gondolom? A beszédképtelenség pedig szerintem eléggé fajsúlyos defekt, amit fajsúlyos luxusképesség kompenzál, ezért jóval komolyabb az említett eset az enyémnél, ha nem téves a gondolatmenetem.

2011. júl. 6. 19:12
 6/6 anonim válasza:
100%
Baromság. Én balkezesnek születtem, de anyám átnevelt "jobbosnak". Ez nem sikerült tökéletesen neki, ezért a bal kezemet is tudom nagyon sokmindenre használni. Például írni is tudok vele (bár nem tökéletesen). Ez azonban semmilyen egyéb tulajdonságomat nem érintette.
2011. júl. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!