Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy lehet megszakítani egy...

Hogy lehet megszakítani egy barátságot?

Figyelt kérdés

A történet az, hogy van két nagyon jó fiú barátom, csak mostanába eltávolodtunk. Ők ketten legjobb barátok, de nem egy iskolába járnak, így hárman együtt nem is tudunk találkozni. Az egyikkel (aki nem a mi sulinkba jár) meg szeretném szakítani a barátságot, de úgy, hogy a másikat megtartsam. Panelba lakunk, így be tudnka jönni. Mindig lehívnak, hogy lógjak velük, de nem tudok már mit kitalálni.

Az oka:

A barátság átment szerelemmé. Ami szép is lenne, mert irtóra hasonlít rám, szinte én vagyok, csak fiúban. De ő "rossz". Mármint cigi, pia és ki tudja még mi. Nagyon rossz hatással lenne rám. Félek, hogy belevinne valami olyanba, amibe nem kéne. Lehet, hogy csak én látom roszzul.

Köszönöm a válaszokat.

13/L


2011. júl. 6. 20:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem az lenne a legjobb megoldás, hogy megszakítod vele a kapcsolatot. Egyszerűen, ha neked valami nem tetszik, akkor azt megmondod neki. Nem kényszeríthet rád semmi olyat, amit te nem akarsz. Ne szakítsd meg vele a kapcsolatot, csak azért mert ő „rossz”… Sőt, ha tényleg szereted, akkor jó hatással lehetnél rá, és leszoktathatnád őt a rossz dolgokról. ;)
2011. júl. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha bejössz neki és igazából szerelem. Akkor amikor veled van nem cigizik és nem piál.

Én a barátomat dobtam, nagyon ideges volt és 1 hónapig könyörgött, hogy fogadjam vissza. Keményen füvezett és minden drogot kipróbált, nekem pedig ilyen ember nem kell. Csak miattam leszokott a fűről és avval a baráti társasággal is megszakította a kapcsolatát. Én természetesen nem fogadtam vissza, de a srác 1 évig tiszta volt.

Szóval a szerelem sok mindenre képes!

Amúgy még 1 szösszenet, ha te nem akarod akkor nem is tudnak bele vinni. A mi bandánkba úgy 15en voltunk.. 5 lány a többi fiú az összes fiú drogozott, piált cigizett, 2 lány kipróbálta. Mi 3an teljesen tiszták maradtunk.

Annyi idős voltam mint te 12-15 éves koromig voltam ebbe a bandába.

Most.. Évekkel később csak én és egy lány maradtunk a jó úton, a többiek bele ragadtak és még mindig ugyan azok a kis suttyó utcai kölykök idősebb kivitelbe.


A te döntésed, de sokkal nagyobb fájdalom lenne elveszíteni mint a sarkadra állni. Elmondani, hogy ebbe nem akarsz beszállni és ha ő ugyan úgy érez irántad mint fordítva akkor elég érett és felfogja.

Ha pedig nem.. Akkor megmutatod neki a kijáratot.

A legegyszerűbb/gyorsabb/jobb út az egyenes.

Ha pedig emiatt elveszíted a másik barátod akkor ő nem is volt olyan Jó.


Én 15 évesen az összes barátomat elvesztettem (kivéve azt az egyet aki tiszta maradt) a drogok, bulik, pia, kétszínűség, féltékenység miatt. Régen egy egész városnyi suhanc kiabált utánam és integetett most pedig végig megyek a városon és imádkozok, hogy egy ismerős arccal se fussak össze. Természetesen mindig jönnek ismerősök rám néznek, én megvetem őket és viszont és megyünk tovább. Még csak azt sem mutatjuk ki, hogy ismerjük egymást. Undorodok az egész várostól. Csak mert én maradtam hű egy erkölcsi normához.

Szóval Nagyon fontold meg mit teszel!

Én esélyt sem adva elutasítottam a fiút és több tucat (talán száz) "barátot" vesztettem el. Egy egész városnyi kölyök fordult el tőlem, ami még mindig tart.

Pedig a srác tiszta volt 1 évig utánam és csak várt rám. De kihagytam az alkalmat.

Nagyon fontold meg hogy döntesz.

2011. júl. 7. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek.

De én tényleg szerelmes vagyok, és tudom azt is, hogy én neki nem tetszem. Kicsit sem. Ismerem magam, tudom, hogy szerelemből bármire képes vagyok. És nem akarom 13 évesen így elrontani az életemet...

2011. júl. 7. 10:42
 4/4 anonim ***** válasza:

Talán az egyetlen megoldás erre a nehéz helyzetre: keress valaki mást, akit szerethetsz. Tényleg nem lenne jó, ha miatta belemennél a rossz dolgokba. És különben is: ha ő most nem szeret téged, talán akkor sem fog, ha belemész ezekbe a dolgokba. Márpedig, ha nem szeret, akkor úgysem működne a kapcsolat.


És pár szó az előttem szólónak: Nem hagyhatom ki őszinte elismerésemet! Példás ember vagy, és a legpéldásabb a kitartásod és a rendíthetetlenséged! Szívből gratulálok!


Kérdező: végy némi példát az előttem szólóról!

2011. júl. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!