Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy lehet egy barátságot...

Hogy lehet egy barátságot megszakítani úgy, hogy ne bántsam meg a másikat?

Figyelt kérdés
Mostanában megváltoztam és a barátnőm is. Ő folyton a nyakamon lóg, és így nem tudok mással barátkozni. Szeretném ezt a barátságot megszakítani. Már egyszer próbáltam, de ő eléggé elzűllött, így kénytelen voltam eljátszani hogy kibékültem vele. Ezért nem merem lekoptatni, mert azért féltem. Hogy tudnám tapintatosan, óvatosan a tudtára adni hogy már nem kedvelem?
2011. jún. 29. 20:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem a gyerekkori barátommal volt ez. Én voltam az aki elzüllött, szóval ő volt az aki eltávolodott. Továbbra is kedves maradt, segítőkész meg olyan amilyen volt, egyszerűen csak eltávolodott. Sztem te is csináld ezt. Vagy ha teljesen meg akarod szakítani a kapcsolatot, akkor nincs mese, picit biztosan fájni fog neki. Ne keresd egyáltalán, ne is válaszolj vagy csak nagyon ritkán és semleges dolgokat, ha találkozni akar akkor mondd h nincs kedved stb. ha már nem akarsz őszinte lenni. velem mindig célravezetőbb az őszinteség de ezt a legtöbb ember nem tolerálja.
2011. jún. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :) Az a baj, hogy egy általánosba jártunk, és ugyanabba a középsuliba megyünk, egy osztályba :S Nem akartam miatta megváltoztatni a továbbtanulási terveimet. Az általános iskolai 8 év végére mindenki kiközösítette, és engem is ezáltal egy kicsit. Kiálltam mellette egy darabig, de utána beláttam hogy nem fog megváltozni. Így nem szóltam hozzá, de elkezdett cigizni, meg rossz társaságba keveredett. Mivel azért mégiscsak barátnők voltunk régebben, előadtam neki hogy nincs semmi baj, ugyanúgy szeretem. Megszakította a kapcsolatot az ,,új barátaival". Félek hogy megint ez történne. És ezért hibásnak érzem magam. Most egyenlőre abban reménykedem, hogy az új osztályban elfogunk távolodni egymástól.
2011. jún. 29. 20:50
 3/5 anonim ***** válasza:

Biztosan el fogtok távolodni, minden kapcsolat kétoldalú, és ha te már nem akarsz annyira vele lenni akkor szerintem egy idő után neki is fel fog tűnni, lehet hogy csak lassan. Amúgy olyan szomorú dolgok ezek aki ma még a legjobb barátnőd holnap már csak egy idegen :P ezt nem konkrétan a te estedre mondtam csak általánosságban lol

Ha eléggé megváltozott lehet h teljesen más emberek társaságában fogjátok magatokat jól érezni.

2011. júl. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nem akarlak megbántani, de ha te ezek ellenére sem szereted a barátnődet, akkor te nem vagy igazi barát. :) Csak majd gondolj bele, hogy az új iskolában valaki ugyanezt csinálja veled. Kihez fogsz futni? Persze, hogy ahhoz a barátnődhöz, akit eldobtál. Nekem még soha nem jutott eszembe egy barátnőmmel sem megszakítani a kapcsolatot, de ha ennyire így érzel, miért nem ülsz le vele megbeszélni, hogy te szeretnél másokkal is barátkozni, nem csak vele, és ezt muszáj megértenie.:)
2011. júl. 3. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedves kommentelő! Igen, én sem vagyok tökéletes barátnő.Bűntudatom is van emiatt. De ha a helyemben lennél, megértenél. :) Szerintem te se élveznéd hogy valakinek nem a barátnője vagy, hanem már szinte az anyja.
2011. júl. 13. 09:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!