Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az emberek miért vannak jó...

Az emberek miért vannak jó véleménnyel önmagukról?

Figyelt kérdés
2011. júl. 11. 10:24
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Ez a normális. Csak már kisebbségben vannak, és ez a szemlélet neked furcsa.
2011. júl. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
én az ellenkezőjét vettem észre kisebbségben
2011. júl. 11. 10:57
 3/7 anonim ***** válasza:
Kiről legyenek jó véleménnyel, ha nem magukról. Te is jó véleménnyel vagy magadról, hogy kisebbségben, ha jól értettem, te állítod, hogy nem tartozol közéjük, de nem ám! :)
2011. júl. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

De ez miért ilyen magától értetődő? nem értem


Az hogy én kisebbségben vagyok, mert nem tartozom azok közé, akik jó véleménnyel vannak magukról, még miért lenne egy jó vélemény magamról?


Amúgy magamról semmit nem állítottam egyszer se, de tény, hogy igaz a fentebbi :)

2011. júl. 11. 11:52
 5/7 anonim ***** válasza:
Mindenki arra törekszik hogy alfahím legyen ez egy természetes állati ösztön
2011. júl. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
a felsőbbrendűségi érzés,nagyképűség,és az önszeretet nem összekeverendő.az önszeretet szinte a legfontosabb dolog a világon,mert enélkül másokat sem tudunk szeretni.ebbe beletartozik az is,hogy jó véleménnyel vagyunk önmagunk iránt.
2011. júl. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez egy oda-vissza dolog.

Először is azt kell tisztáznod magadban, miért nem vagy jó véleménnyel magadról? Miért nem alakult ki benned az önbecsülés képessége?


Az hogy becsüljük önmagunkat az egyik legfontosabb dolog a világon. Ha már eléred, hogy te szereted önmagadat, s fel is mered azt vállalni, amilyen vagy, lesz más is, aki megszeret. De azokat az embereket senki sem szereti, akik még önmagukat sem tudják, viselkedésükkel azt kommunikálják a világ felé, hogy értéktelenek. Ilyen emberek társaságában meg senki sem szeret lenni, félnek tőlük, mintha fertőző lenne a mentalitásuk, s hát miért pazarolnák értéktelen emberre értékes idejüket (mert önmagát mindenki annak tartja - majdnem -, s így már vissza is tértünk az alapkérdéshez:) )


Először is tehát érd el, hogy önmagadat tudd becsülni. Ne az alapján alkoss véleményt, hogy más mit mond rólad (most), vagy milyen tart (most). Te egy értékes ember vagy, s ezt bizonyítsd be (magadnak!)

Járj el sportolni,

filmklubbokba, akárhova

légy emberek között, akik megbecsülnek, akikkel mersz őszinte lenni

Nem egy gyors folyamat ez, de egy idő után, miután lesznek eredményeid (nem kell itt nagy dolgokra gondolni), például valaki elismeri, amit csinálsz, vagy "barátomnak" szólít, eljutsz oda, hogy "jó véleménnyel leszel önmagadról":)

S ez a legjobb.

S miután jó véleménnyel vagy önmagadról, könnyebben elismersz te is másokat. S megérted, miért fontos mindenki számára... saját maga:)

2011. júl. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!