Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnék megváltozni,...

Hogyan tudnék megváltozni, nyitottabb lenni?

Figyelt kérdés
Nezen ismerkedem, nehezen barátkozom, és ha sikerül is akkor is elrontom ott, hogy egy-egy társalgás alkalmával tobbnyire csak a hallgató szerepét töltöm be, nem szeretek beszélni. Ezt többen mondták már de nem tudok változtatni rajta. Annyira eddig ez nem zavart mert a már meglévő barátaimmal nyitott vagyok, de az új kapcsolataimban (mostanában főleg fiús kapcsolatok)nehezern bontakozok ki. Félek hogy ezt félreértik és pl az hiszi egyik-másik srác hogy nem jön be, holott nagyon is, csak nem tudok beszélgetést kezdeményezni, se fojtatni, se bekapcsolódni egy beszélgetésbe. Ez fennáll akkor is ha többen vagyunk és akkor is ha ketten.
2009. márc. 31. 18:29
 1/2 anonim ***** válasza:

szia! velem is pont ugyanez a helyzet... nem merek (a barátaimon kívül) senkivel beszélgetést kezdeményezni, megszólítani vagy nagyobb társaságban, ahol ismerősökkel vagy ismeretlenekkel (a lényeg, hogy nem barátokkal) vagyok meg se szólalok szinte soha... nem tudom, hogy változtathatnék ezen, különben nem vagyok gátlásos, elégedett vagyok a külsőmmel is

azzal viszont szerencsére nincs gondom, hogy ha valaki kezdeményez velem beszélgetést, azzal teljesen jól elbeszélgetek, csak az első lépésre nem tudom rászánni soha magam... és fogalmam nincs miért, rossz élményem se volt pedig

de remélem idővel javulni fog a helyzetünk! :)

2009. ápr. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
hiába vársz az idő nem oldja meg a problémánkat(én is tökéletesen ilyen vok.....:)sztem menj el egy pcihiáterhez, nem szégyen, mióta én járok egy fokkal javult a helyzetem:)
2009. aug. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!