Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az, hogy feltettem itt tömérde...

Az, hogy feltettem itt tömérdeknyi kérdést rengeteg különféle formával, egy kiindulóponttal, az önmegvalósítással, és a szintén rengeteg válasz után mégsem változott semmi, az azt jelenti, hogy magamnak kell rájönnöm a dolgokra?

Figyelt kérdés
Rengeteg kérdést írtam ki, kihasználtam az anonim közösség nyújtotta lehetőségeket és a legtöbb olyan dolgot amit nem értek, vagy belső problémámat ami érdekes lehet, kiírtam és rengeteg válasz jött az évek során, sokszor oldalakon át filozofáltunk a kérdésen egy-egy felhasználóval aki visszaírt, de mégsem érzem azt, hogy közelebb kerültem volna bármihez is. Minden válasz további kérdéseket idéz elő és azoknak a válaszai is sokszorozzák a kérdéseket. A régi problémáim ugyanúgy előjönnek, amikor egy problémára koncentrálok azt ideiglenesen megszüntetem, de előjön más, és amikor arra koncentrálok az előző visszatér stb. Továbbra is azt érzem, hogy valami nagyot kell alkotnom vagy "nagy" embernek kell lennem, és továbbra sem tudom, hogyan. Egy helyben toporgok évek óta, sőt egész életem során, csak gyerekkoromban még kevésbé fogtam fel és teljesen mind1, hogy megnéztem 10 000 filmet és kiolvastam tucatnyi könyvet, semmi nem változik, ugyan azok a biológiai bakik a társas érintkezés során, ugyan az a megnemértettség.
2011. júl. 14. 02:28
 1/7 anonim ***** válasza:
te aztan jo nagy filozofus vagy,de akar pszichologus is lehetnel.
2011. júl. 14. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mert a valtozasrol beszelni konnyu, de ha mar tenni kell erte, az ember nem csinalja. Nagyon nehez valtozni a legtobb dologban es idobe telik.
2011. júl. 14. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Vree ***** válasza:
Nem igazán világos hogy mit akarsz. Azt se értem a 10,000 film megnézése mióta előfeltétele a sikernek.
2011. júl. 14. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"megnéztem 10 000 filmet és kiolvastam tucatnyi könyvet"

nem lehet, hogy ez a probléma kulcsa? A könyv meg a filmek mesterséges "társaságot" generálnak, és ha ez kerül többségbe, akkor el tudom képzelni, hogy utána nehezen birkózik meg az ember a valódival. Hát mondjuk a kérdés előéletét nem ismerem, szóval könnyen meglehet, hogy butaságot mondtam. =P (Egyébként a tucat könyv az annyira nem sok, már az is megvan egy tucat, ha a kötelezőket kiolvastad. =D)

2011. júl. 14. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az hogy itt filozofálsz, nem visz előbbre. Ki kell lépni a csigaházból és tenni a dolgokért. Szépen sorban, egyesével. Egy-egy problémával addig kell foglalkozni, amíg meg nem oldod.

Ha nagy ember akarsz lenni és nagy dolgot tenni, annak is ez a módja. Kiválasztod azt, miben szeretnél alkotni, elmélyülsz a tárgyban, tanulsz, kutatsz. A szorgos munka meghozza a gyümölcsét, de ez nem egyik napról a másikra fog menni.

2011. júl. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Magadnak kell megoldani. Én is így vagyok mint te. Sok kérdést tettem már fel a problémáimmal, de semmi sem változott.
2011. júl. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Five Star válasza:

Szerintem az a baj, hogy túlanalizáltad :) Az élet minden problémájára van legalább egy egyszerű megoldás, de általában több is. És ezzel, hogy bizonyos dolgokat újra meg újra oldalakon át kivesézel meg beszélsz róla, lehet, hogy pont az az egy sornyi lényeg veszett el, túlbonyolítottad.

A kevesebb néha több.

2011. júl. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!