Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Honnan veszem észre, ha...

Honnan veszem észre, ha megőrültem? Mik az őrültségnek a tünetei?

Figyelt kérdés

Néha azt gondolom nem vagyok teljesen normális.

Olyan gondolataim vannak, hogy egyedül akarok élni, soha senki ne szóljon hozzám, ne kelljen senkinek sem megfelelni, megjátszani magam, vagy pl. nagyon ki tudnak hozni a sodromból és ilyenkor torkom szakadtából üvöltök, aztán bőgök és azt a késztetést érzem, hogy megüssem magam.

Csalódást érzek, azt, hogy bárcsak megdöglenék.

Gyűlölöm magam.

Az öngyilkosság gondolatai is megfordulnak a fejemben, de megtenni gyáva lennék.

Ezek már azt jelentik, hogy megőrültem?

Vagy mi van velem?


2009. ápr. 1. 19:02
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Ha ezt érzed, menj el pszichológushoz, ő majd segít megmondani, mi van veled. De nem hinném, hogy mentálisan beteg lennél, mert a beteg SOHASEM tud a betegségéről, nem is sejti, normálisnak hiszi magát.
2009. ápr. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Megnyugtathatlak, nem őrültél meg.De én is azt ajánlom mint az előző válaszoló.Menj el pszichológushoz vagy pszichiáterhez.
2009. ápr. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
őrült biztos nem vagy,hisz amit leírtál azzal néha sok ember így van...De elképzelhető,hogy valamiért depressziós vagy,és tényleg el kéne menned egy orvoshoz aki meg tudja mondani neked,hogy mi a gond.De ha orvoshoz nem akarsz menni akkor talán beszélni kéne olyan valakivel a közel áll hozzád,és meghallgat.Lehet,hogy tanácsot is tudna adni...De az öngyilkosság nem megoldás!!!Még csak eszedbe se jusson...hisz előbb-utóbb minden jóra fordul...
2009. ápr. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

Keress pszichológust, ilyen állami pszichiátriai szakrendeléstől sokat ne várj, ott 3 perc alatt felírnak neked 8 receptet és kész, sztem egy maszek pszichológusssal elbeszélgetni jóval többet ér.

De én is azt moindom, nem őrültél meg, hiszen amig ezt te magadban is fel tudod mérni, hogy valami nincs rendben, addig nincs elveszve semmi. Deazért az öngyilkossági gondolatok már elég durvák, ezt semmiképpen ne hagyd annyiban!

2009. ápr. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
Az is lehet, hogy rajtad egy kicsit jobban erőt vett a tavaszi fáradtság. Én is voltam már hasonló helyzetben. Én úgy látom, hogy nem vagy őrült.
2009. ápr. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%

sztem csak szimplán kezdj el keresgélni

nagy valószínűséggel rossz helyeken kutatsz

teríts ki egy centit magad elé és mond rá azt, hogy ez az életed az elejétől a véghéig

aztán közelíts rá arra a pontra ahol úgyérzed most tartasz

na oda vagy beszorulva

és nem tudsz távolítani

gyakorolj

néha kell nagyon távolítani és néha kicsit

és akkor belátod, hogy mi merre meddig


úgyis érzed

2009. ápr. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%
Sztem sem agy őrült.
2009. ápr. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%
*vagy
2009. ápr. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy vagy őrült! Az érzések normális dolgok! Elkeseredett vagy és nem tudod a feszültséget levezetni, robbansz, utána bűntudatod van.Nem kell megjátszanod magad, magadnak felelj meg! Én ilyen esetben naplót írtam, hogy tisztábban lássam a helyzetemet. És a legjobb barátnőmmel osztottam csak meg a gondolataimat. Talán a legnagyobb baj az önutálat! Neked is vannak értékeid!!!
2009. ápr. 12. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!