Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az ember minden nap "meghal"?...

Az ember minden nap "meghal"? Úgy értem, hogy pl.20 évvel ezelőtt teljesen más személy voltam. Az ÉN voltam egyáltalán? Mi az hogy ÉN?

Figyelt kérdés
2011. júl. 19. 16:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Valamilyen szinten igen. Ha minden nap nem is, de gyakrabban "meghal" az ember, amikor elhagy egy addigi tulajdonságát, más véleménnyel lesz valamiről, megtapasztal valami új dolgot. Napról napra változunk. Ha az ember életében egy nehezebb időszak van, és sokat agyal, akkor ja, minden nap meghal egy része...hogy később kikeljen egy új, és remélhetőleg jobb "én" :)
2011. júl. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De akkor ez azt is jelenti egyben, hogy ha 60 év távlatából elítélünk egy bűnöst, akkor már nem ugyanazt az embert ítéljük el. Jogi szempontból nézve persze igen, de filozófiailag mégsem egészen :D. Mit gondoltok?
2011. júl. 19. 16:33
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát, ha már megváltozott, megbátna a bűnét, akkor már igen, valóban nem ugyanazt az embert ítélik el, aki abban a pillanatban volt, amikor elkövette a gyilkosságot. De ettől függetlenül én elítélném ugyan úgy.
2011. júl. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha a náci háborús bűnösökre gondolsz, akkor az tényleg nem ugyanaz az ember már, mert "meghalt" az a rendszer is, amiben ez elfogadott dolog volt. Rendszerfüggetlen emberekre van szükség!
2011. júl. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
emberiség ellenes bűncselekmények nem évülnek el, míg vannak olyan bűncselekmények amelyek igen. miért?
2011. júl. 19. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!