Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Attol mert meg nem erti es...

Attol mert meg nem erti es nem szereti a metematikat ''meg lehet'' okos es ertlemes?

Figyelt kérdés
en pl.ilyne vagyok viszont a muveltsegi szintem szerintem jo es elg sok temaban otthon vagyok.
2011. júl. 28. 10:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
persze :) de művelt biztos vagy :D
2011. júl. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Az ékezeteket elnézem, mert nem mindenki tudja, hogy kell beállítani a külföldi billentyűzetet magyarra. Viszont ne akarj gyorsan írni, mert akkor keletkeznek az olyan szavak, mint "ilyne, metematika, értlemes". Ha már kiírsz egy kérdést, szánj rá időt, hogy tényleg értelmes kérdés legyen!


Viszont a vesszőhiba már egyáltalán nem elnézendő. Súlyos hibának számít, mert nélküle érthetetlen lesz a mondatod.


A válasz pedig az, hogy én se vagyok geometria meg függvénybolond, nem is nagyon értem, de érdekel a művészettörténet, az élővilág, szeretek olvasni és próbálok igényes lenni, ha valamit le kell írni.

2011. júl. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%

Elméletileg lehet, de a gyakorlat ezt ritkán igazolja. Jellemzőbb az, hogy aki nem szereti és kizárja az életéből a matematikát és a logikát, az általában hiába olvasott sokat, valójában képtelen az ismereteit rendszerben értelmezni, netán új dolgot kikövetkeztetni belőlük. Általában semmiféle absztrakcióra nem képes, holott ez alapfeltétel lenne. Az ilyen ember művelt, de nem mondható okosnak.

Viszont valamilyen szinten bárki megtanulhatja a matematika megfelelő részeit, csak akarni kell. És az megfelelően alkalmazva szerintem okosabbá teszi az embert.

2011. júl. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
16:17! Mi az, h ha valaki nem érti a matekot, "csak" művelt az nem okos? Már bocs, de ez azt mutatja, h nagyon korlátolt vagy, ha tényleg így gondolod. A matematika nem okossá tesz, fontos, h minimálisan tudjas (összeadás, kivonás, szorzás, osztás, százalékszámítás), de mondjuk, ha nem műszaki egyetemre mész, akkor a többinek annyira nem veszed nagy hasznát, fontosabb, h olvasott legyél és tájékozott.
2011. júl. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%

A válasz írója 81%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnapelőtt 16:17


Ekkora baromságokat is csak most olvastam ...

De mit is várhattam? gyakori kérdések:D.

Csak az lehet okos, aki a matematikát vágja?! Aha értem.

Kár, hogy az okosság nem attól függ, hogy most ebből a tantárgyból szín ötös vagy-e, hanem attól, hogy miből vagy másból jó. És azt tudod-e hasznosítani az élet területén. Nem kell ehhez matek. Az ember a saját tapasztalataiból tanul, önismeretből, és emberismeretből. Aztán már csak idő kérdése, de le fog neki esni sok dolog, vagy ülepedni az agyába és mindent meg fog érteni. Nem kell ehhez matematikai számítás...Pff. Elég szegényes hozzáállás, ha valaki csak a matematikát hozza fel, mint az okosság szintje.

Én sokáig voltam 2-es matekból, mert egyáltalán nem fogtam fel. Az más kérdés, hogy sokszor annyira bar.omságokkal tömték tele az agyunkat, hogy az hihetetlen volt. De közben még tanuljunk a többi 5 tantárgyból is... De azt elvárták volna, hogy minden tantárgyból jól teljesíts. Azt viszont nem vették figyelembe, hogy ez lehetetlen. Mert van aki matekból jó, de mondjuk magyarból vagy töriből nem annyira, vagy van aki az irodalmat és a történelmet jobban tudja, matekból meg nem tud teljesíteni.

Már a matematikai külön órák előtt is úgy gondolkoztam, ahogy a matek elsajátítása után. Csak maximum hosszabb időbe telt, mire kikövetkeztettem a dolgokat, DE MINDIG meg volt és tudtam hasznosítani! Nem a matektól függ, hogy ki milyen gondolkozású, vagy, hogy ki mennyire okos..

A külön órák után 4-es 5-ös lettem matekból. Aztán mikor ez is meg volt, rájöttem, hogy ez nem az én terepem. Utána már lesz@rtam nagy ívbe, mert ahhoz, hogy nekem megmaradjon a 4-es 5-ös szint, ahhoz nekem vért kellett volna izzadni. A többi tantárgyból meg mondjuk 2-es meg 3-as maradtam volna. Nekem ennyit nem ért meg, ezért 'dobtam ' a matekot. És nem hiányzik. Meg vagyok nélküle, és ugyanolyan jól tudtam gondolkozni előtte is és utána is. Tudod, az a baj, hogy minden kis sz@rt megakartak tanítani nekünk matekból , még azt is, amit amúgy nagyon nem értünk meg mert azért az sem hülyeség , hogy nem mindenki érti a matekot. De másból pedig tud jeleskedni. Más tantárgyból okos;).

2011. júl. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
26%

Bocsi, de olvassátok már újra, amit írtam. Figyelmesen.

Nem huszadfokú egyenletek megoldásáról írtam, hanem absztrakcióról és logikáról.

Ezekre igenis szükség van, hogy például amikor az ember elolvas egy szöveget, rájöjjön, hogy az írója nem az iskolában tanított számtanról beszél.


Tökéletes példa volt ez a két hozzászólás arra, hogy bizony logika és absztrakció még egy nyúlfarknyi szöveg megértéséhez is elengedhetetlen.

2011. júl. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
78%

Bocs, te sem olvastad el rendesen amit írtam.

Mint írtam matek előtt is ugyanúgy gondolkodtam ahogy a matek megértése' után is.

És megint írom, baromság felhozni a matek arra, hogy csak ezzel értjük meg a dolgokat és ezzel tudunk érvényesülni. Nem, nem a matek kell az élet elsajátításához. Én meg ezt írtam. Értsd úgy ahogy akarod. Jöhetsz nekem a matekkal, hogy jaj megint nem értettem amit írtál de megértettem csak kib@szottul utálom, hogy a matektól függ mindenki, már aki csak ezt tudja felhozni, mint az okosság felsőfoka.

2011. júl. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!