Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek melyik viszi...

Szerintetek melyik viszi többre az életben: egy okos, de lusta vagy egy butább, de szorgalmas ember?

Figyelt kérdés
2012. jan. 20. 13:19
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
A buta és szorgalmas jó kis rabszolga lesz, az okos és lusta pedig rabszolgahajcsár.
2012. jan. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%

a buta szorgalmas, előbb utóbb rájön miben jó igazán ,nem azon kezd el keseregni hogy nem megy jól neki a matek, vagy a töri hanem egy nagyon jó sportember lesz vagy énekes vagy akármi :)

persze hogy az utóbbi a jó

2012. jan. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
37%
Az okos emberek semmire sem viszik az életben.
2012. jan. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
57%
A tehetseges
2012. jan. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Előbbi. A buta de szorgalmas ember maximum addig jut hogy talál valami 8 órás melót és azt csinálja minden nap. Az okos de lusta megtalálja a módját hogy kevesebb erőfeszítéssel / vagy kreatívabb módon, a saját feltételei szerint keresse meg azt ami neki szükséges az igényeihez. És nem azt mondom hogy pl. vállalkozónak lenni könnyebb, de én pl. elég lusta tudok lenni, pláne ha arról van szó hogy azt csináljam amit valaki más mond nekem, viszont ha azt csinálhatom amit akarok, arra könnyebben ráveszem magam. Aki okos, az nem azért okos mert többet tud lexikálisan, hanem mert van elég esze ahhoz is, hogy felfogja, az otthon ücsörgéssel nem jut sehova.
2012. jan. 26. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
94%
És természetesen amit írtam az nem feltétlen vonatkozik a világ összes okos de lusta és buta de szorgalmas emberre. Mindkét típusban akadhatnak olyanok akik többre vitték mint a másik, gondolom.
2012. jan. 26. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

okos és lusta. tapasztalatból mondom. én hiába tanulok akármennyit, a padtársam aki kisujját se mozdítja, csak okos, ő mindig jobb jegyeket szerez. és ez nem csak az iskolára vonatkozik.

viszont pl. az angolt hiába magolja, én azt sokkal jobban tudom pedig egy szót se tanulok rá.

2012. jan. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!