Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit választanátok? A hírnevet,...

Mit választanátok? A hírnevet, viszont ez korai halállal járna, vagy a boldog életet egy nagyszerű férjjel/feleséggel, viszont a neveteket örökre elfelejtik.

Figyelt kérdés
Az előbb néztem meg a Tróját és ez ihlette a kérdést.
2009. ápr. 6. 23:09
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
94%

Egyértelműen boldogság!


Mit ér a hírnév, ha nem vagy boldog (és ráadásul) ahogy írtad még rövid élettel/korai halállal is járna?

2009. ápr. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
92%

Én a hírnevet választanám, bár kicsit komplikálva.

Annyit kérnék csak mellé, hogy legyen valaki, aki mindig mellettem áll.

De ezt csak akkor szeretném, ha mindent elölről kezdhetnék. Amúgy a jelenlegi helyzetemben természetesen, hogy az utóbbit választanám (:

2009. ápr. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
92%
annyira agyértelmű,hogy a 2.-at...a hírnév nem nekem való,meggyőződésem,hogy boldogságra születtem ;)
2009. ápr. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp sem a hírnevet még hosszú, boldog élet mellett sem. Én nem vágyom rá, hogy ismert legyek. Egyértelműen a névtelen boldogságot, lehetőleg egészségesen! Attól, hogy ismerik a nevedet, te nem leszel boldogabb és ugyanúgy halott leszel, mint az ismeretlenek. Van is egy mondás, hogy a föld alatt már mindegy, hogy életében ki vagy mi volt, az ügyvéd ugyan oda kerül, ahová a takarító.
2009. ápr. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

A görög világban, főképp a Trója keletkezésekor más volt a társadalmi értékrend. Ha híres voltál, soha nem haltál meg, ha elfeledtek, nem is léteztél.

Ma már nemigen tudnánk elképzelni ilyen választást, de akkor ez volt az az eszme, amit mindenki magasztalt.

2010. máj. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!