Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Létezik olyan, hogy valaki...

Létezik olyan, hogy valaki nem képes a boldogságra, a szerelemre?

Figyelt kérdés

Tehát ha ott van előtte a nagy lehetőség, azt is elbénázza, talán önszántából, talán nem. Én úgy érzem, ha vannak ilyen emberek, én is ilyen vagyok. Nem tudom elfelejteni a múlt fájdalmait. Minden mostani bajom is belőlük származik, mert nem tudom túltenni magam rajtuk, és ezt egyszerűen gyűlölöm. Nagyon félénk lettem, zárkózott, falat emelek magam köré, és nem tudom kimutatni a valódi személyiségemet. Egy fiú konkrétan a szemembe mondta, hogy falat emelek magam köré, és nem tud közelebb kerülni hozzám. Tudom, hogy igaz, de elég rosszul esett, mert nem is igazán próbálta leküzdeni ezeket a falakat. Ha csak egyszer megkérdezi, miért vagyok ilyen, talán elmondtam volna neki. És akkor tudta volna, hogyan rombolja le a falakat. De nem. Most nem őrajta kesergek, csak el akartam mesélni, hogy feltehessem a kérdést: lesz valaha is olyan ember, aki megküzd azért, hogy közelebb kerüljön hozzám, vagy csak annyit mond mindenki, "túl nehéz", és lelép? Nem tartom magam csúnyának, aranyos vagyok, okos, művelt, a humorom egy kicsit talán furcsa, de a legtöbbek szerint jó. Tehát nem vagyok akkora pancser, hogy senkinek ne kelljek. Mégis ez van. Akinek meg tetszem, az nekem nem tetszik, mert nem érzem elég jónak magamhoz. Tudom, hogy ez nagyon durva volt, de szerintem mindenki így gondolkodik. Hiába találok olyan fiút, akivel szeretni tudnánk egymást, közénk áll az, hogy a múlton kesergek.


A kérdéseim tehát... Létezik olyan, hogy valaki nem képes a boldogságra, a szerelemre? Lesz valaha is olyan ember, aki megküzd azért, hogy közelebb kerüljön hozzám, vagy csak annyit mond mindenki, "túl nehéz", és lelép?


2011. júl. 31. 21:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

figyelj kaptál egy életet. ha arra pazarolod hogy mások minél jobban észrevegyék hogy sajnálatra szorulsz. nagyon rossz úton jársz. eddig én is ezen mendegéltem de már kezdek ráébredni hogy hülyeség. bocs hogy a kérdésedre nem adtam meg a választ

17f

2011. júl. 31. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én nem szeretném, hogy sajnáljanak. Utálom az önsajnáltatást, meg amikor facebookra írják ki, milyen szörnyű életük van... Én inkább magamban tartom, eddig csak a legjobb barátnőmnek meséltem el, hogy mi bánt, de neki semm indent. Melyik rész miatt érzed azt, hogy erre hajtok? Ki tudja, lehet, hogy igazad van. De akkor én szembeköpöm magam.
2011. júl. 31. 22:11
 3/11 anonim ***** válasza:
na mond el konkrétan mi zavar?
2011. júl. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem szeretném, mert hosszú, és amúgy sem az a lényeg, hanem hogy félénk és zárkózott vagyok, nagyon nehezen tudok megnyílni mások előtt, és emiatt sokan "lemondanak rólam".
2011. júl. 31. 22:34
 5/11 anonim ***** válasza:

Mintha én írtam volna a kérdést. Teljesen ugyanígy érzek, nagyon zárkózott és csendes vagyok és a múlt nem hagy békén. Sajnos ez ellen nehéz tenni, nálam nagyon sokáig tart míg meg tudok nyílni bárki előtt, ezért inkább nem is próbálkozik senki. De ha mégis hozzámszól egy fiú, még magasabbak a falak és én is érzem, mintha direkt zárkóznék annyira, hogy még véletlenül se akarjon velem beszélni senki. Pedig rossz barátok nélkül.


Na ez most elég maszlag szöveg lett, a kérdésre válaszolva szerintem létezik. A változtatáshoz már sajnos nem tudok ötletet adni.


15L

2011. aug. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Már azt se tudom, van-e értelme küzdeni. Küzdök, próbálkozok minden nap, de már nem ugyanaz így, hogy elbizonytalanodtam abban, érdemes-e. Én nem hiszem, hogy direkt zárkóznék el, bár ebben sem vagyok biztos. Amikor megölelt a fiú, akiről beszéltem, úgy éreztem, mintha vulkán törne ki bennem, mégis azt mondtam neki, hogy "nemár". Aztán már bántam, és mondtam neki, hogy nem zavar. Jól elcsesztem. A barátnőmet is próbálom megkerülni néha, hogy ne kelljen beszélnünk, bizonygatom magamnak, hogy nem is szeretem annyira, de amikor együtt vagyunk, hülyülünk, tudom, hogy nélküle félember lennék.
2011. aug. 1. 02:02
 7/11 anonim ***** válasza:

figyu senki nem fogja megoldani életed problémáját egy internetes fórumon de elmondhatom neked hogy nagyon durván hasonló helyzetben voltam nemrég és szerintem nem várhatod senkitől hogy várjon rád vagy ne mondja hogy túl nehéz. próbálj te várni valakire, küzdeni valakiért vagy valamiért de semmiképp ne a saját problémáddal. figyelj valami teljesen másra és annak ellenére hogy ott van tegyél úgy mintha nem lenne...vagy legalább próbáld meg.

egyébként meg ez sem jön be mindenkinek, ha érdekel én túljutottam ezen az állapoton amiben te vagy egy kicsit más módon kicsit máshová és azért mondom hogy próbálj másra, mindenképp másra figyelni valami olyanra mi jó.

pl kezdj el napi 2 órát matekozni vagy bioszt tanulni vagy futni vagy valami...17/l

2011. aug. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
fiú vagyok, nekem is elég szar múltam van, ha akarod megnyílhatunk egymásnak, de írj egy privátot :D Ha félsz majd én kezdem, meg fog jönni az önbizalmad. Am hány éves vagy ?
2011. aug. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

17L, kipróbálom a tanácsod, elolvasom a kötelezőket, úgyis van 10, és szeretek olvasni. :) Köszi, és gratulálok, hogy sikerült túljutnod ezen.


Egyébként 16 éves vagyok, de nem szeretnék itt ismerkedni, bocsi. :S

2011. aug. 2. 10:48
 10/11 A kérdező kommentje:
19 vagyok. Csak romlott a helyzet. Senki nem tud kirángatni ebből. Öngyilkossági kísérlet, vagdosás, borderline személyiségzavar, bulímia... Ez vagyok én.
2014. júl. 11. 03:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!