Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Féltek az öregedéstől? Miért?...

Féltek az öregedéstől? Miért? Egyáltalán mikortól számít valaki idősnek? !

Figyelt kérdés
2009. ápr. 9. 09:41
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Én bevallom igen, most 27 vagyok, nő. De szerintem addig nem számít idősnek valaki, amíg fiatalnak érzi magát :-)

Nem tudom megmondani, hogy miért, talán mert minden megváltozik.

2009. ápr. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%

Nem félek, 42 vagyok és nő.

Nem érzem magam másképp mint 20 éves koromban, csak kb. havonta egyszer lefekszem délután. Azt hiszem kor a fejben dől el, ezért nem is félek, hogy ez megváltozik.

2009. ápr. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
Én nem félek az öregedéstől egyedül csak attól hogy nem tudom a gyerekeimet felnevelni mert esetleg kifutok az időből.Az hogy öregszünk az egy természetes velejárója az életnek csak vannak olyanok akik tagadják a korukat pedig akkor sem lesznek fiatalabbak.Szerintem attól számít idősnek valaki amikortól saját maga is azt érzi,hogy már öregszik.
2009. ápr. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én olyankor azért elkeseredem egy-egy pillanatra, amikor látom az egyre szaporodó ráncokat (főleg a kezemen), vagy pl. nem bírok felegyenesedni azonnal, csak fokozatosan és kapaszkodva. Na, ezek azért lelomboznak (45/N). Pedig fiatalabbnak nézek ki a koromnál!
2009. ápr. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én félek, de pontosan nem is tudnám megmondani, hogy mitől.

Részben félek attól, hogy ráncos leszek, alig lesz fogam és hajam:-( Esetleg beteg leszek, és nem szeretném ha a gyermekem gondozna.

De az hiszem azért nem várom az öregedést,mert akkor már elmúlik minden, lassan vége az életemnek, és tudom, hogy egyre közelebb kerülök a halálhoz...és többet nem láthatom a lányom és a szeretteim:-(

2009. ápr. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én 32 vok,miért félnék az öregedéstől,teljesen természetes dolog ez van!

Elöbb-utobb megöregszünk.

Sztem már a 80 éveseket lehet mondani öregnek.

2009. ápr. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%

+ 1. Újszülött kor

# 1-10 napig

+ 2. Csecsemőkor

# 10. naptól 1 évig

# kb. 10 kg, 75 cm

+ 3. Gyermekkor

# 1-12 évig

# kb. nemi érésig tart

# jelentős tömeg és méretnövekedésen megy át az ember

+ 4. Kamaszkor

# 12-14/15 éves korig

# jelentős hormonális változás

# nemi érés időszaka

+ 5. Ifjú kor

# 16-20 éves korig

# testnövekedés befejeződése

+ 6. Érett kor

# 21-60 éves korig

# fizikai csúcs időszaka

+ 7. Idős kor

# 61-75 éves korig

# szervrendszerek leépülnek

# időskori betegségek megjelennek

+ 8. Agg kor

# 75-90 éves korig

+ 9. Hosszú élet kora

# 90-től


---WHO---

Egyébként én nem félek tőle.

Természetes folyamat a halállal együtt.

2009. ápr. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

11:34-esnek

Azért nem kell mindent szó szerint venni:)

Ráadásul: "21 - 60 éves korig a fizikai csúcs időszaka" haha... itt az előző időszak 2. felére gondolok. (Látott már a WHO-os szakember magyar 40-50 éveseket?)


Köszönöm mindenki válaszát! Valószínű, akiben semmi félsz nincs, még messze van az öregedéstől.

2009. ápr. 10. 14:03
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én 20 évesen éreztem a leginkább öregedőnek magam. Felfedeztem egy ráncot a szemem sarkában.:)

Most az ötvenhez közeledem, és beérkezettnek, kiegyensúlyozottnak, békésnek érzem magam. Úgy érzem, megvalósítottam, amit célul tűztem magam elé, és további terveim vannak. Úgy érzem, nem éltem hiába itt a földön, mert hagytam nyomot, és még mindig van lehetőségem erre.

2010. szept. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!